آقای محمدرضااحمدی نژاد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با اشاره به تخفیف ۲۰ درصدی مراکز معاینه فنی به مناسبت روز هوای پاک، گفت: معاینه فنی یکی از راهکارهای مؤثر برای کنترل خودروهای آلاینده است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، محمدرضا احمدی نژاد ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۲۹ دی (روز ملی هوای پاک)، اظهار کرد: امروزه داشتنِ هوای پاک و سالم، به ویژه در کلان شهرها، برای مردم و مسئولین به مشکلی بزرگ مبدل شده است.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا بالاخص در نیمه دوم سال به ‌دلیل ایجاد پدیده وارونگی دما، کیفیت هوای شهر کرج را در شرایط ناسالم قرار می‌دهد، افزود: بدون شک معاینه فنی یکی از راهکارهای مؤثر برای کنترل خودروهای آلاینده است چرا که عدم توجه جدی به رعایت استانداردهای فنی و زیست محیطی خودروها سبب شده وسایل نقلیه موتوری موجود در چرخه حمل و نقل و ترافیک، سهم بسزایی در ایجاد آلودگی هوا داشته باشند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با اشاره به فعالیت هشت مرکز معاینه فنی خودرو در سطح شهر کرج و فردیس، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۵۰ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۳۱/۳ درصد در نوبت اول مردود شده اند.

احمدی نژاد همچنین علت اصلی مردودی خودروها در مراکز معاینه فنی را تست آلایندگی خودرو اعلام کرد و گفت: کاتالیست خودرو و سوختن سنسور اکسیژن نیز از عوامل موثر در آلایندگی خودروها است.

وی همچنین یادآور شد: به مناسبت فرا رسیدن روز هوای پاک، مراکز معاینه فنی در روز بیست‌ونهم دی ماه ۲۰ درصد تخفیف برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =