رحیمی-پسماند

نایب‌رئیس شورای شهر کرج گفت: امروزه مسئله پسماند و شیوه‌های تصمیم‌گیری در خصوص آن روح و روان شهروندان را به بازی گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، علیرضا رحیمی در بازدید از مرکز پردازش و دفع پسماند حلقه دره،  گفت: هم‌اکنون باری بزرگ از کارهای انجام نگرفته در بحث مدیریت پسماند روی دوش شهر سنگینی می‌کند. به حداقل رسیدن دفن زباله از اصلی‌ترین اهداف مدیریت پسماند است که باید در این دوره شورا صورت گیرد.

وی گفت: اوضاع نابسامان و آشفتگی در مرکز دفن حلقه دره و چرخه نادرست جمع‌آوری، دفن و آلوده شدن بیش‌ازپیش محیط‌زیست معضلی است که باید با سرعت به آن رسیدگی شده و ساماندهی شود.

نایب‌رئیس شورای شهر کرج ادامه داد: اجرای تک‌تک حلقه‌های مدیریت پسماند شامل؛  آموزش و اطلاع‌رسانی، تفکیک از مبدأ، جانمایی و تهیه و نصب سطل‌های زباله مکانیزه در محلات، ارتقاء سیستم‌های ریجکت و تفکیک در مقصد، افزایش ظرفیت خط تولید کمپوست، راه‌اندازی سیستم زباله‌سوز و درنهایت دفن بهداشتی و مهندسی زباله؛ ضامن موفقیت ما در این زمینه خواهد بود.

رحیمی یادآور شد: چرخه مدیریت زباله، چرخه‌ای بسیار پرهزینه و پردردسر است اما چون با مقوله و سرمایه‌ای عظیم به نام محیط‌زیست در ارتباط است، پرداختن به آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و خود سرمایه‌گذاری برای آینده است.

وی، همچنین بر ضرورت اجرای اقدامات مؤثر در بازیافت نخاله‌ها یا باطله‌های ساختمانی تأکید کرد.

نایب‌رئیس شورای شهر کرج با اشاره به جمع‌آوری روزانه حدود هزار و ۲۰۰ تن زباله در کرج،  تبدیل ۱۵ درصد این زباله‌ها به کود کمپوست را موردتوجه قرارداد و تأکید کرد: توسعه کارخانه کمپوست برای افزایش این میزان بسیار ضرورت دارد. تولید این کود علاوه بر ایجاد درآمد پایدار برای شهر، می‌تواند به مصرف امور مرتبط با فضای سبز شهری کرج هم برسد که سازمان سیما و منظر می‌بایست همکاری لازم را داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =