همتی

معاون خدمات شهر شهرداری کرج از جمع آوری چرخ دستی‌های غیرمجاز تفکیک از مبدا از سطح مناطق دهگانه شهر خبر داد.

علی‌اصغر همتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری کرج امروز حفظ محیط‌زیست شهری و مدیریت صحیح پسماندهای خشک را از مهم‌ترین محورهای تصمیم‌گیری سازمان مدیریت پسماند برای جمع‌آوری چرخ‌دستی‌های غیرمجاز ضایعاتی اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه مقابله با پدیده زباله‌گردی از اولویت‌های این معاونت و سازمان مدیریت پسماند است که طی یک برنامه‌ریزی مناسب آغازشده است، گفت: علاوه بر این اقدام، مراکز غیرمجاز جمع‌آوری ضایعات پسماند که در نقاط مختلف شهر فعالیت دارند و ازنظر بهداشتی و زیست‌محیطی با مشکلات عدیده‌ای مواجه‌اند نیز جمع‌آوری می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج با تأکید بر ضرورت همکاری شهروندان در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ، گفت: همکاری شهروندان و تفکیک زباله از درب منازل و تحویل زباله‌های تفکیک‌شده به عوامل سازمان مدیریت پسماند، کمک شایانی به جلوگیری از زباله گردی و تردد چرخ‌دستی‌های غیرمجاز می‌کند.

همتی همچنین اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح با توجه به کنترل بیماری کرونا به شکل مستمر و با نظارت عوامل این حوزه و با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط همچون مقام قضایی و نیروی انتظامی بتوان نسبت به حل بخش زیادی از زنجیره و فرآیند تفکیک غیرمجاز زباله، ایجاد آلودگی در شهر و برخورد قانونی با مراکز جمع‌آوری غیرمجاز ضایعات، این معضل اجتماعی را ریشه‌کن کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =