انتخاب شهردار

گزینه شهرداری کرج با اشاره به اینکه مدیریت شهر با همراهی مردم امکان‌پذیر است، گفت: دقت در تدوین برنامه‌های شهری از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، کاوه حداد پور صبح امروز سه‌شنبه دوم شهریورماه با حضور در صحن علنی شورا با ارائه برنامه خود برای مدیریت شهر، با اشاره به اینکه شهردار عضو چهاردهم شورای شهر است، اظهار کرد: برنامه های شهری باید با پیشنهادات اعضای شورا و شهردار و با همراهی مردم ارائه و اجرا شود.

وی ضمن تاکید بر رعایت حقوق شهروندی در اجرای برنامه های شهری، اضافه کرد: مهم‌ترین حقوق مردم، شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات است.

حدادپور اضافه کرد: شهردار کرج به عنوان منتخب شورا وظیفه دارد به دور از فساد، بستری برای دیده شدن نیازهای مردم فراهم کند تا آنها حس تعلق بیشتری نسبت به شهر داشته باشند.

گزینه شهرداری کرج کم کردن هزینه های شهر را از ضروریات دانست و افزود: از بین رفتن فاصله محلات غنی و محروم ضروری است که باید از اولویت‌های مدیریت شهری باشد.

تغییر ذهنیت مردم نسبت به ساختار شهری، ایجاد فضاهای اجتماعی شهری، ایجاد امکان حلقه های شهروندی، ایجاد هویت شهروندی و تحولات فرهنگی از دیگر مواردی بود که حدادپور به آن اشاره کرد.

گزینه شهرداری کرج در ادامه به تدوین برنامه هایی در زمینه های مالی اقتصادی، خدمات شهری و محیط زیست، هوشمند سازی و شفافیت، عمران و ترافیک، شهرسازی و املاک، فرهنگی و مذهبی، حقوقی و امور پیمانها و علوم و فن آوری اشاره کرد.

از جمله برنامه های حدادپور در حوزه های یاد شده می‌توان از ایجاد انضباط مالی و عدالت در پرداخت مطالبات پیمانکاران، کاهش سهم تهاتر و واگذاری املاک و دارایی سرمایه ای (جلوگیری از آینده فروشی شهر)، ارتقای وضعیت مدیریت بحران و میزان پدافند پذیری شهر در حوادث و تلاش برای گسترش ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان و ارتباط سیستمی با سایر دستگاه ها یاد کرد.

پیاده سازی سند جامع مدیریت هوشمند ترافیک جهت کنترل هوشمند ترافیک و تخلفات از طریق نصب دوربین های تصویری با اجرای تقاطعات هوشمند نصب و راه اندازی سامانه پلاک خوان، بهبود کمی و کیفی پارکینگ های همگانی به ویژه در مناطق شهرسازی و املاک، بروز رسانی و تدقیق و پایش طرح تفضیلی جهت تامین سرانه های خدماتی و توزیع متناسب آن در سطح شهر، شناسایی نیازهای فرهنگی مرتبط با حوزه مدیریت شهری و تمرکز بر روی ارتقای دانایی و فرهنگی شهروندان در آن حوزه ها و تلاش برای گسترش مراکز علمی استارت آپی و کار آفرینی، تعرف و شکل گیری رابطه مراکز دانشگاهی پژوهشی با شهرداری نیز از جمله برنامه های ارائه شده از سوی حداد پور در زمینه های مختلف شهری بود.

گفتنی است، در کارنامه کاوه حدادپور مدیریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز و معاون امور عمرانی استانداری البرز به چشم می‌خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =