کرونا - کراپ‌شده

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز گفت: رنگ البرز همچنان آبی است و از لحاظ تعداد بیماران در وضعیت پایداری قرار داریم.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، مهرداد بابایی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز اظهار کرد: خوشبختانه رنگ استان همچنان آبی است و ازلحاظ تعداد بیماران در وضعیت پایداری قرار داریم.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم ادامه داد: سویه جدید امیکرون دیر یا زود وارد کشور می‌شود بنابراین مردم نباید با تکیه‌بر اینکه واکسن دریافت کرده‌اند، نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهمال کنند.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز گفت: سویه جدید کرونا علائم متفاوتی در مقایسه با سویه‌های قبل دارد. مثلاً فرد مبتلا بویایی و چشایی خود را از دست نمی‌دهد ولی آبریزش بینی دارد و احساس خستگی می‌کند.

بابایی تأکید کرد: با توجه به اینکه طولانی‌ترین شب سال را در پیش داریم، از مردم تقاضا می‌شود دورهمی‌های خانوادگی را با کمترین تعداد برگزار کنند.

وی بابیان اینکه با ورود به فصل زمستان احتمال شیوع بیماری‌های ویروسی دیگر مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا افزایش می‌یابد، گفت: در حال حاضر روزانه نزدیک  به ۹۰۰ نفر به‌صورت سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی استان مراجعه می‌کنند و تنها تست کرونای حدود ۵۰ نفر از آن‌ها مثبت می‌شود که این نشان می‌دهد بیماری‌های ویروسی دیگر در استان شایع شده است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز توضیح داد: طی دو سال گذشته به دلیل اینکه مردم فاصله اجتماعی را رعایت می‌کردند و استفاده از ماسک به عادت آن‌ها تبدیل‌شده بود، میزان شیوع بیماری‌های ویروسی به‌شدت کاهش داشت.

بابایی گفت: متأسفانه با تزریق واکسن برخی خیالشان جمع شده و میزان رعایت پروتکل‌ها کاهش پیداکرده که این مسئله باید اصلاح شود چون چند واکسیناسیون تأثیر زیادی در پیشگیری از ابتلا به کرونا دارد ولی کافی نیست.

وی اضافه کرد: به افرادی که دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند توصیه می‌شود سه الی چهار ماه بعد از تزریق دز دوم، نسبت به دریافت دز سوم هم اقدام کنند تا ایمنی بدن آن‌ها افزایش یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =