لاله ها

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به کاشت بیش از ۲۰۰ هزار پیاز لاله در ۴۰ واریته متنوع و رنگارنگ در باغ گلها اظهار داشت: با توجه به شرایط آب هوایی هشتمین جشنواره لاله ها از ۱۵ فروردین با به گُل نشستن گل های لاله میزبان شهروندان می شود.

حمیدرضا عبداله پور سرپرست این سازمان در گفتگو با کرج امروز در خصوص زمان برگزاری هشتمین جشنواره لاله های شهر کرج گفت: استان البرز از نظر شرایط آب‌وهوایی و جغرافیایی قابلیت برگزاری جشنواره گل لاله را از آخرین روزهای اسفند تا پایان اردیبهشت داشته و بسته به افزایش دمای هوا و به روی گل نشستن لاله ها این زمان قابل پیش بینی نمی باشد.

وی با اشاره به کاشت بیش از ۲۰۰ هزار پیاز لاله در ۴۰ واریته متنوع و رنگارنگ در باغ گلها اظهار داشت: مقدمات و مراحل آماده سازی و زیباسازی جشنواره با تلاش بی وقفه همکاران در باغ گلها انجام شده و خوشبختانه پس از دو سال با توجه به واکسیناسیون گسترده شهروندان و کمتر شدن آمار همه گیری ویروس کرونا، امکان برگزاری این جشنواره برای شهروندان وگردشگران فراهم شده و امیدواریم بتوانیم در نیمه دوم فرودین و آغاز ماه پُرفضیلت رمضان المبارک میزبان خوبی برای بازدیدکنندگان باشیم.

وی اجرای جُنگ‌های شبانه با حضور شهروندان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر بخش های جشنواره ۱۴۰۱ باغ گلها اعلام کرد و افزود:  ساعات کاری جشنواره امسال از ۱۱ صبح آغاز و تا ۱ نیمه شب ادامه خواهد داشت و نورافشانی و ایجاد فضایی شاد و مفرح در راستای ایجاد روحیه شادی و نشاط و افزایش امید به زندگی شهروندان در قالب ویژه برنامه فرهنگی در شبهای رمضان پیش بینی شده است.

عبداله پور با اشاره به استقبال شهروندان از جشنواره لاله‌های کرج افزود: جشنواره لاله‌ ها پس از برگزاری موفق هفت دوره به نمادی برای البرز تبدیل شده و این نشان دهنده علاقه شهروندان به این رویداد است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج هشتمین جشنواره لاله ها را فضایی برای شادی شهروندان دانست و با دعوت از شهروندان برای بازدید از این جشنواره یادآور شد: برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت کافی برای بروز توانمندی هایِ فرهنگی و اجتماعی  شهر کرج فراهم می کند و علاوه بر ایجاد نشاط شهری، سبب معرفی این کلانشهر در ابعاد مختلف می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =