مصطفی سعیدی سیرایی

شهردار کرج گفت: فضای نگهداری معتادین باید به گونه‌ای باشد که خدماتی مثل سم زدایی، مشاوره، مددکاری و ... بدون هیچ مشکلی به جامعه هدف ارائه شود.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، مصطفی سعیدی در پنجاهمین جلسه رسمی شورای شهر کرج با اشاره به اینکه اظهار کرد: رفع معضلات اجتماعی یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری کرج است چون مسائل این حوزه در وضعیت جامعه انعکاس پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه با بالا رفتن تورم  شاهد افزایش معضلات اجتماعی در کشور هستیم، ادامه داد: امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده از این گردنه سخت هم به سلامت عبور کنیم و شاهد بازگشت روحیه نشاط و شادی در میان مردم باشیم.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ساماندهی معتادین متجاهر به ویژه زنانی که در دام مصرف مواد مخدر افتاده اند، گفت: استاندار البرز هم تاکید زیادی بر این موضوع دارند و بنا شده قرارگاه ماده ۱۶ در این خصوص ایجاد شود.

شهردار کرج افزود: بر اساس قانون، شهرداری‌ها موظف شده‌اند سوله‌هایی را جهت جمع آوری و نگهداری معتادین متجاهر اجاره کنند.

وی افزود: طبق بررسی‌های علمی، نگهداری سه ماهه معتادین برای پاکسازی آنها اثرگذاری کافی ندارد و باید حداقل شش ماه در مراکز ساماندهی نگهداری شوند.

این مسئول تاکید کرد: فضای نگهداری معتادین باید به گونه‌ای باشد که خدماتی مثل سم زدایی، مشاوره، مددکاری و ... بدون هیچ مشکلی به جامعه هدف ارائه شود.

شهردار کرج با بیان اینکه بنا به دستور استاندار البرز بنا شده سوله‌ای به عنوان قرارگاه ماده ۱۶ در اختیار شهرداری قرار بگیرد، گفت: قبلا صرفا جمع آوری معتادین متجاهر به عهده شهرداری بود ولی طبق آیین نامه جدید هیات دولت، همه مسئولیت‌های این حوزه به شهرداری‌ها محول شده که در حال حاضر شهرداری تهران به این حوزه به طور کامل ورود کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =