محمد گروسی

مدیر منطقه یک شهرداری کرج در توضیح بخشی از عملکرد ۳۰۰ روزه این منطقه گفت: طی این مدت دوهزارو ۱۹۸ تن لکه گیری آسفالت به مساحت ۱۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع و هزارو ۹۴۳ تن روکش مکانیزه آسفالت به مساحت ۱۳ هزارو ۹۹۳ متر مربع انجام شده است.

جذب ۲۸۴ میلیارد و ۷۸۲ میلیون تومان درآمد نقد و تهاتر در ۳۰۰ روز

محمد گروسی در گفت‌وگو با کرج امروز در توضیح بخشی از عملکرد ۳۰۰ روزه  منطقه یک اظهار کرد: درآمد نقدی این منطقه از نیمه اول مرداد تا آخر اسفندماه سال گذشته حدود  ۲۲۰ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان و بودجه مصوب آن هم ۲۵۰ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: درآمد تهاتری این منطقه هم ۴۲ میلیارد و ۷۹۳ میلیون تومان و بودجه مصوب این حوزه نیز ۳۶ میلیارد و ۴۸۶ میلیون تومان بوده است.

وی توضیح داد: به استناد این آمار طی مدت مذکور، میزان جذب بودجه نقدی این منطقه ۸۸ درصد و جذب بودجه تهاتر آن هم ۱۱۷ درصد بوده است.

مدیر منطقه یک شهرداری کرج تاکید کرد: از مرداد تا اسفند سال قبل در مجموع ۹۲ درصد بودجه نقد و تهاتر این منطقه یه میزان ۲۶۳ میلیارد و ۶۱۳ میلیون تومان جذب شده است.

این مسئول به میزان درآمد نقدی این منطقه در دو ماه اول امسال هم اشاره کرد و گفت: از اول فروردین تا ۲۵ اردیبهشت امسال، درآمد نقدی این منطقه ۲۰ میلیارد و ۸۷۲ میلیون تومان بوده است.

وی اضافه کرد: طی ۳۰۰ روزی که از دوره جدید مدیریت شهری سپری شده، درآمد نقد و تهاتری این منطقه ۲۸۴میلیاردو ۴۸۶میلیون تومان بوده است.

مدیر منطقه یک شهردار کرج در ادامه گزارشی از پروژه‌های تملک شده ارائه داد و گفت: طی این مدت، ۱۳ مورد تملک از پروژه اسلام آباد، یک مورد تملک در سطح منطقه و ۶۶ مورد هم از قراردادهای اصلاحی ماده ۴۵ تملک شده است.

جذب ۹۲ درصدی بودجه نقد و تهاتری منطقه یک/ روزانه ۸۲ تن زباله و نخاله از سطح منطقه جمع آوری می‌شود

روزانه ۸۰ تن زباله و نخاله از منطقه یک جمع آوری می‌شود

گروسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وضعیت جمع آوری زباله و نخاله در این منطقه در دوره جدید مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: در حال حاضر روزانه ۸۰ تن زباله از محلات مختلف این منطقه جمع آوری می‌شود.

وی تاکید کرد: طی مدت اعلام شده، ۵۶۵ سرویس خاک و نخاله از سطح منطقه جمع آوری شده که جمع آوری ۶۵ سرویس آن در جریان اجرای طرح علمداران خدمت صورت گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر ۲۹۴ سطل زباله مکانیزه در سطح این منطقه وجود دارد که ۲۵ عدد آن به تازگی جانمایی شده است.

به گفته گروسی، رنگ آمیزی ۱۲ هزار متر مربع دیوار، رنگ آمیزی ۴۸ کیلومتر جدول، رنگ آمیزی ۶۰۰ عدد پله، رنگ آمیزی ۱۸۰ عدد نیوجرسی، رنگ آمیزی ۲۰۰ سطل زباله مکانیزه از دیگر اقداماتی بود که در بازه ۳۰۰ روزه صورت گرفته است.

جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز با جدیت پیگیری می‌شود

وی جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را یکی از اهداف مهم شهرداری در این دوره از مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: طی این مدت از ادامه ۳۹ ساخت و ساز غیر مجاز در سطح منطقه یک جلوگیری شده است.

وی با تاکید بر اینکه ساکنان این منطقه از طریق سامانه ۱۳۷ ارتباط تنگاتنگی با مسئولان دارند و مشکلات محلات خود را انعکاس می‌دهند، گفت: ماهانه حدود ۵۰۰ تماس مربوط به مسائل و مشکلات منطقه یک با سامانه ۱۳۷ برقرار می‌شود که رسیدگی به آنها بر اساس اولویت صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: حوزه عمران این منطقه  به مدت ۸ ماه موفق شده در حوزه عمران رتبه اول سامانه ۱۳۷ را به خود اختصاص دهد.

افتتاح پارک ۳ هزار متری ماندانا

مدیر منطقه یک شهرداری کرج همچنین به عملکرد ۳۰۰ روزه واحد فضای سبز اشاره کرد و توضیح داد: در بهمن ماه سال گذشته شاهد افتتاح پارک ۳ هزار متری ماندانا بودیم که بهره برداری از آن علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز، چهره منطقه را زیباتر کرده و فرصتی در اختیار شهروندان برای استفاده از اوقات فراغت قرار داده است.

بهسازی پارک‌های بسیج، بعثت، الزهراو آزادگان به مساحت ۳۰ هزار و ۵۱۶ متر از دیگر اقدامات حوزه فضای سبز منطقه یک در بازه ۳۰۰ روزه بوده است.

گروسی اضافه کرد: کاشت ۳۲ هزار گلدان شب بو در طرح استقبال از بهار، ۲۵۰۰ متر چمنکاری، هرس ۱۵ هزار اصله درخت در فصل مناسب، آماده سازی پارک کودک برای جشن روز درختکاری، کاشت ۳ هزار اصله درخت، محلول پاشی ۱۵ هزار اصله درخت، جمع آوری ۵۰ اصله درخت خشک ، جمع آوری سرشاخه های خشک ۱۰۰ اصله درخت و آماده سازی پارک مادر برای اسکان نوروزی مسافران، احداث پاتوق محله در بلوار شریعتی اسلام آباد به متراژ ۱۰۰ متر مربع، چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع گلکاری در نواحی یک و دو، نصب ۶۰ عدد سطل زباله و ۱۵ ست لوازم تندرستی، تغییر روش آبیاری از شلنگی به قطره ای در ۲ هزار متر از عرصه های فضای سبز از دیگر اقدامات این منطقه در حوزه فضای سبز بوده است.

جذب ۹۲ درصدی بودجه نقد و تهاتری منطقه یک/ روزانه ۸۲ تن زباله و نخاله از سطح منطقه جمع آوری می‌شود

انجام حدود ۱۴ هزار متر مربع روکش مکانیزه آسفالت

مدیر منطقه یک شهرداری کرج در ادامه با اشاره به وضعیت توزیع آسفالت در این منطقه گفت: طی مدت مذکور، دوهزارو ۱۹۸ تن لکه گیری آسفالت به مساحت ۱۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع و هزارو ۹۴۳ تن روکش مکانیزه آسفالت به مساحت ۱۳ هزارو ۹۹۳ متر مربع انجام شده است.

گروسی توضیح داد: حوزه عمران منطقه یک در ۱۰ طرح جهادی آسفالت در مناطق دهگانه و نیز طرح مرمت و پاکسازی آسفالت در فروردین ماه امسال حضوری فعال داشته است.

وی اضافه کرد: علاوه براین، دوهزارو ۸۰۰ متر مربع پیاده روسازی،۴۱۱ متر لوله گذاری و ۱۰ هزار متر مربع جدولگذاری آسفالت نیز انجام شده است.

این مسئول ادامه داد: ۳۲۹.۶۵ متر مربع رنگ آمیزی سرعتکاه آسفالتی، ۴۲/۹۹۲ متر رنگ آمیزی بلوک عابر پیاده و کف نویسی،  نصب ۱۴۰ متر گاردریل، ۵۳ تابلوی اخباری، ۵۲۰۰ عدد چشم گربه ای، ۲۹۰۰ عدد گل میخ، ۱۳۷ تابلوی انتظامی، ۸۰۰ باتومی و نصب ۲ هزار استاد ترافیکی از اقدامات این منطقه در حوزه ترافیکی بوده است.

جذب ۹۲ درصدی بودجه نقد و تهاتری منطقه یک/ روزانه ۸۲ تن زباله و نخاله از سطح منطقه جمع آوری می‌شود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =