باغ فاتح

در پی انتشار تصاویری از دیوارکشی در بخشی از باغ فاتح در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و اعتراض شهروندان به این مسئله، منطقه ۸ شهرداری کرج طی جوابیه ای از پیگیری توقف این مهم با صدور دستور قضایی خبر داد.

به گزارش کرج امروز، در بخشی از این جوابیه آمده است: «به اطلاع عموم همشهریان گرامی و دوستداران طبیعت و محیط زیست می رساند مالکیت بخشی از مساحت باغ فاتح در ید یکی از نهادهای عمومی و دولتی است که به ‌تازگی اقدام به دیوارکشی در قسمت‌هایی که نرده گذاری شده بود، کرده که همین مسئله موجب نگرانی رسانه ها و شهروندان محترم گردیده است.

طبق قوانین شهرسازی، ارتفاع دیوارکشی و محصورسازی باغ ها مشخص و استاندارد می باشد که متاسفانه اقداماتِ این نهاد در خصوص باغ فاتح کاملاً غیرقانونی اقدام بوده است لذا ضمن توقف ادامه عملیات، اطلاع به مراجع قضایی و نظارتی جهت صدور حکم قانونی در دستور کار قرار دارد.

حساسیت شهروندان و دوستداران محیط درختان در خصوص دیوارکشی غیرمجاز بخشی از باغ فاتح می تواند که می تواند با نیت آسیب به درختان کهنسال آن صورت گرفته باشد، کاملاً به جا، قابل قدردانی و محترم می باشد و شهرداری کرج از این پس نظارت در این محدوده را تقویت و دو چندان خواهد نمود.

در پایان باید گفت که در شرایط کنونی آلودگی هوای کلانشهر کرج و فقر سرانه های فضای سبز و رفاهی، مجموعه هایی همچون باغ فاتح در حکم ریه های تنفسی شهر می باشند و نه تنها باید قویاً از حفظ حیات و جلوگیری از تغییر کاربری آنها مواظبت نمود، بلکه در جهت تملک باغات خصوصی سطح شهر حرکت نمود و الحمدلله دوره ششم مدیریت شهری مرکز استان در این خصوص دغدغه، مطالبه گری و جدیت لازم را دارد.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =