ساختمان

معاون خدمات شهر منطقه شش شهرداری کرج با اشاره به صدور دستور قضایی برای تخلیه یک ساختمان هفت طبقه در حیدرآباد کرج، گفت: ساختمان مذکور بیش از ۱۰ سال پیش بدون رعایت اصول فنی ساخته شده و تا کنون هیچ گزارشی به شهرداری یا سازمان آتش نشانی مبنی بر ترک خوردگی ستون‌ها از سوی ساکنین واصل نشده بود.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، سیروس کاشی درخصوص ساختمان هفت طبقه واقع در حیدرآباد که فاقد استحکام است، اظهار کرد: دو روز پیش بر اساس نظرات کارشناسی مشخص شد که این ساختمان استحکام لازم را ندارد و باید هرچه سریعتر تخلیه شود.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت بحران استانداری، نیروهای هلال احمر و آتش نشانی به سرعت در محل حضور یافتند، عنوان کرد: براساس گزارش سازمان آتش نشانی، این ملک فاقد استحکام است و مشکل فنی دارد.

کاشی با بیان اینکه دستور قضایی مبنی بر تخلیه هرچه سریعتر ساکنین صادر و به آنها ابلاغ شده است، تصریح کرد: از شهروندان ساکن در این مجتمع خواستاریم به خاطر حفظ جان خود همکاری داشته باشند و خانه‌های خود را تخلیه کنند.

وی محل اسکان اضطراری ساکنین مجتمع هفت طبقه ناامن حیدرآباد را در یک سالن ورزشی اعلام کرد و گفت: هلال احمر نیز لوازم مورد نیاز برای اسکان همچون پتو، چادر و غیره را در اختیار ساکنین خواهد گذاشت.

معاون خدمات شهر منطقه ۶ شهرداری کرج با بیان اینکه کارشناسان فنی شهرداری و نظام مهندسی از ساختمان مربوطه بازدید و اعلام کرده‌اند ساختمان برای ساکنین ناامن و خطرناک است و باید هرچه سریعتر تخلیه شود.

وی خاطرنشان کرد: مطابق کارشناسی‌ها ساختمان مذکور بیش از ۱۰ سال پیش و بدون رعایت اصول فنی ساخته شده و حداقل پنج سال است که در وضعیت نا امن بوده و تا کنون هیچ گزارشی به شهرداری یا سازمان آتش نشانی مبنی بر ترک خوردگی ستون ها از سوی ساکنین واصل نشده بود.

کاشی با بیان اینکه حفظ جان شهروندان اصلی‌ترین اولویت مدیریت شهری است، تصریح کرد: از این شهروندان خواستاریم برای  حفظ جان خود ساختمان را تخلیه کنند؛ مدیریت شهری نیز مطابق قوانین و نظر شورای شهر تمام توان خود را برای حمایت از خانواده‌های ساکن این ساختمان هفت طبقه به‌کار می‌گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =