محمد اسدیان

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه شایسته گزینی مدیران به عنوان یکی از مسائل اصلی شهرداری کرج مطرح است، گفت: در راستای فرآیند کلی دبیرخانه شایسته گزینی و احصاء و شناسایی توانمندی‌های مدیران مجموعه مدیریت شهری کرج بانک اطلاعاتی مدیران شهری با تعیین دقیق معیارها و شاخص‌ها تهیه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، محمد اسدیان با بیان اینکه این طرح در دو فاز اجرا خواهد شد، اظهار داشت: انتخاب و انتصاب مدیران شایسته یکی از فعالیت‌های حیاتی سازمان‌های امروزی است که در تمام سطوح تلاش می کنند که بهترین گزینه را انتخاب کنند زیرا مدیران وظیفه دارند برای نیل به اهداف مد نظر سازمان منابع انسانی و امکانات موجود را هماهنگ کنند.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: سازمان‌های پیشرو سرمایه‌گذاری کلانی در این خصوص انجام داده‌اند از این رو برای مدیریت موثر در زمینه آموزش، ارزیابی عملکرد و انتصاب مدیران شایسته باید از الگویی جامع و بومی مدیران پیروی کند.

اسدیان تاکید کرد: بر این اساس فقدان الگوی شایستگی مناسب یکی از دغدغه‌های است که به فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مناسب آسیب می‌رساند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج به مدل شایستگی جامع و قابل بومی سازی اشاره و بیان کرد: سطح فردی، سطح سازمانی و سطح راهبردی از سطوح شایسته گزینی است که با ایجاد و حفظ برتری رقابت آمیز از طریق ترکیب خاصی از دانش مهارت ها، ساختارها، راهبردها و فرآیندها را شامل می‌شود.

اسدیان یادآور شد: توجه به حضور بانوان در سطوح مدیریتی، توجه به رویکرد جوان گرایی مدیران، توجه به ارتقاء از درون پرسنل، توجه به اصل شایسته سالاری در انتصابات، جلوگیری از سلیقه گرایی در انتخاب و انصابات، نگهداری سوابق به منظور ارزیابی عملکرد موثر مدیران و شفاف سازی استاندارد سازی  فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران از دستورالعمل‌های پیشنهادی کمیته انتصابات شهرداری کرج است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =