محمد یساولی

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: دوره آموزش عمومی و مقدماتی آتش نشان داوطلب در سازمان آتش نشانی کرج به صورت رایگان برگزار می‌شود.

محمد یساولی در گفت‌وگو با پایگاه خبری کرج امروز، با اشاره به اعلام فراخوان و ثبت نام داوطلبان برای آموزش آتش‌نشانی اظهار داشت: دوره آموزش عمومی آتش‌نشان داوطلب به مدت ۶ ساعت در محل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره‌های آموزشی با اهداف ترویج سطح ایمنی، آشنایی با انواع آتش‌سوزی و روش‌های اطفای حریق برای شهروندان به صورت مستمر برگزار می‌شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج خاطرنشان کرد: دوره مقدماتی آتش‌نشان داوطلب نیز با اهداف فوق با حضور تعدادی از شهروندان به صورت نیمه‌وقت با سر فصل‌های تئوری حریق خاموش‌کننده‌های دستی، نردبان‌های دستی، لوله‌کشی و آب‌رسانی، کار با پمپ‌های آتش‌نشانی، دستگاه تنفسی و ست‌های امداد و نجات هیدرولیک سنگین و نیمه سنگین زیر نظر اساتید و مربیان حوزه آموزش و تربیت بدنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج به مدت ۳۶ ساعت و با اهداء گواهی نامه معتبر برگزار خواهد شد.

وی گفت: با همت و تلاش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، تاکنون آموزش‌های متعدد و مستمر دوره‌های آموزش مقدماتی، عمومی، نیمه‌تخصصی، تخصصی و حرفه‌ای برای شهروندان به عنوان آتش‌نشان داوطلب برگزار شده است.

یساولی گفت: در صورت نیاز و هنگام بحران می‌توان از آتش نشانان داوطلب در موضوع ایمنی و آتش‌نشانی کمک گرفت، شهروندان با آموزش و ارتقای سطح فرهنگ و ایمنی، در صورت بروز هرگونه حادثه یا آتش‌سوزی با داشتن اطلاعات لازم در لحظات اولیه آتش‌سوزی اقدامات اولیه مؤثری را خواهند داشت و از بروز خسارات بیشتر نیز جلوگیری می‌شود.

محمد یساولی اشاره کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام این دوره می‌توانند همه روزه به اداره آموزش و تربیت بدنی سازمان مراجعه و یا با شماره ۳۲۸۰۴۴۴۳ تماس حاصل نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =