فیروزبخت

سرپرست سازمان عمران و باز آفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج، از تولید ۱۳۳ هزار و ۳۷۳ تن انواع آسفالت گرم تا پایان آذر ماه سال ۱۴۰۱ در کارخانه آسفالت این سازمان خبر داد.

مهدی فیروزبخت در گفت‌وگو با پایگاه خبری کرج امروز، این خبر را اعلام و عنوان کرد: این میزان آسفالت گرم در دو شیفت کاری(شبانه روزی) و به صورت میانگین در هر شیفت کاری، برحسب نیاز اکیپ‌های اجرایی به میزان ۵۸۲ تن آسفالت تولید شده است.

این مسئول عنوان کرد: از این میزان تولیدات آسفالت گرم، ۹۱ هزار و ۱۷۵ تن به صورت مکانیزه، جهت ساماندهی معابر اصلی و فرعی شهر و ۳۱ هزار و ۵۶۹ تن جهت اجرای عملیات لکه‌گیری در سطح مناطق ۱۰ گانه شهر کرج توزیع شده است.

سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج با اشاره به اینکه واحد تولیدات و کارخانجات سازمان عمران در سال جاری در راستای سیاست‌های کلی مدیریت شهری کرج مبنی بر ساماندهی و خدمات‌رسانی در مناطق کم برخوردار، به کمک دستگاه‌های خدمات‌رسان استان، در جهت خدمات‌رسانی مطلوبتر گام برداشته است، گفت: همچنین توسط این واحد طی تفاهم نامه‌هایی با سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) و اداره کل نوسازی مدارس استان البرز، برای اولین بار خدمات ارزنده‌ای در مناطق مختلف استان اجرا شده است.

وی همچنین افزود: از مقدار کل آسفالت گرم تولید شده بعد از کسب منابع، طی تفاهم نامه‌های ذکر شده، میزان سه هزار و ۲۵۸ تن آسفالت مطابق با اهداف محرومیت زدایی و خدمات‌رسانی مناطق روستایی و حاشیه نشین مورد نیاز به سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز  و میزان هفت هزار و ۳۷۱  تن نیز پس از تولید به اداره کل نوسازی مدارس استان البرز در راستای ساماندهی مدارس هدف در استان تحویل شده است.

فیروزبخت با اشاره به تأثیر بسزای تولید آسفالت بازیافتی در کاهش هزینه‌های اولیه تولید و جلوگیری از آلودگی‌های محیط زیست، مبنی بر عدم انباشت تراشه‌های آسفالتی خاطر نشان کرد: در جهت تحقق این مهم و پیرو برنامه‌ریزی‌ها و تلاش کارشناسان مجرب، سازمان عمران اقدام به تولید آسفالت بازیافتی از تراشه‌های آسفالتی کرده است.

این مسئول در تشریح اقدامات سازمان در خصوص تولید آسفالت بازیافتی گفت: مقدار هشت هزار و ۱۲۲ تن آسفالت بازیافتی در ۹ ماهه نخست سال جاری تولید شده و در تولید این نوع آسفالت، هزار و ۲۰۲ تن تراشه‌های آسفالت بازیافت و به چرخه مصرف بازگشته که این مهم مطابق با استانداردهای جاری و با بالاترین کیفیت، انجام و در برخی معابر سطح شهر مورد استفاده قرار گرفته است.
سرپرست سازمان عمران شهرداری کرج در پایان گفت: مجموعه تولیدات و کارخانجات سازمان عمران با بهره‌گیری از تجهیزات روز دنیا و دانش فنی بالا، در دوحوزه میزان تولید وکیفیت محصول، عملکرد مثبتی داشته و در جهت بهسازی و نوسازی معابر اصلی و فرعی مطابق با استانداردها، یاریگر مناطق ۱۰ گانه شهر کرج و برخی از دستگاه‌های اجرایی استان بوده است که قطعاً با کیفیت آسفالت تولیدی، شاهد  دوام همراه با طول عمر بالاتر آسفالت اجرایی در معابر خواهیم بود.

منتشر شده در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =