سعید صفری

سرپرست منطقه ۶ شهرداری کرج گفت: تلاش داریم فضاهای سبز سطح شهر را تقویت کنیم و احداث پارک‌های محله‌ای فرصت ارزشمندی برای ارتقاء برنامه‌های اجتماعی و سرگرمی شهروندان است.

سعید صفری در گفت‌وگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ با اشاره به بهره‌برداری و افتتاح چهار بوستان محله‌ای در این منطقه گفت: این اماکن به‌عنوان محلی برای ورزش و استراحت خانواده‌ها، نقش مهمی در کسب آرامش روح و روان شهروندان دارند و از اماکنی هستند که شادی و طراوت را به انسان هدیه می‌دهند.

صفری با تأکید بر اهمیت ایجاد نشاط در بین شهروندان، یکی از مهم‌ترین اقدامات در این منطقه را توسعه فضای سبز در نواحی مختلف و محلات کم برخوردار برشمرد.

صفری در ادامه افزود: احداث پارک‌های محله‌ای نیلوفر در فاز ۲ و ۳ با متراژی بیش از یک هزار و ۵۰۰ مترمربع دارای دو هزار متر معبر (نیمکت، سطل زباله، برج نوری، لوازم تندرستی) آماده بهره‌برداری است.

وی گفت: همچنین احداث بوستان شبنم ۸ در چهار فاز با متراژ یک هزار و ۵۰۰ متر در حال انجام عملیات عمرانی است و بوستان باغستان غربی (پارک حاشیه‌ای بلوار پرستار) با مساحت سه هزار و ۷۰۰ مترمربع دارای یک هزار و ۳۰۰ مترمربع معبر آماده بهره‌برداری و بوستان رجائی در حاشیه بلوار رجائی با مساحت یک هزار و ۸۰۰ مترمربع در حال انجام عملیات عمرانی است که با مشارکت سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری آماده بهره‌برداری است.

این مسئول خاطرنشان کرد: فضای سبز در شهرها علاوه بر ایجاد زیبایی‌های بصری و افزایش کیفیت زیستی همچون کاهش آلودگی هوا موجب افزایش نشاط و پویایی عمومی در جامعه می‌شود.

سرپرست منطقه ۶ شهرداری کرج از فضای سبز به‌عنوان سرمایه مهم جامعه شهری و لازمه پویایی زندگی شهرنشینی یادکرد وگفت: فضای سبز شهری بخشی از منظر شهری است  که علاوه بر تأمین بهداشت محیط شهر، نقش بسیار مهمی در ایجاد سلامتی شهروندان دارد.

صفری در پایان، کارکرد تفریحی، تعدیل آلودگی هوا، ارتقاء سلامت جسمی و روحی شهروندان و زیباسازی محیط را از مهم‌ترین کارکردهای فضای سبز شهری عنوان کرد و بر ضرورت برنامه‌ریزی به‌منظور توسعه فضای سبز شهری تأکید کرد.

منتشر شده در تاریخ: ۴بهمن ۱۴۰۱

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =