منعمی

رئیس کمیته سرمایه انسانی شورای اسلامی شهر کرج به مناسبت افتتاح ایستگاه رجایی شهر گفت : توسعه حمل‌و نقل عمومی و در کنار آن حمل و نقل ریلی یکی از راه های، حل مشکل ترافیک و هوای آلوده است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرکرج، فاطمه منعمی اظهارداشت: تجربیات سیستم حمل و نقل ریلی در کلانشهرها می‌تواند دلایل قانع کننده ای برای ذکر منافع ایجاد قطار شهری و احداث مترو در کرج باشد که از آن می‌توان به جلوگیری از تراکم ترافیک، کاهش آلودگی هوا، امکان استفاده از تونل‌های مترو به عنوان پناهگاه در مواقع اضطراری و پدافند غیرعامل اشاره کرد.

رئیس کمیته سرمایه انسانی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه حمل و نقل ریلی مزیت‌هایی از جمله ایمنی بالاتر، کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه‌ها را دارا است، اذعان کرد: در همه کلانشهرها ساختار سیستم شبکه حمل و نقل هر شهر، سقف مشخصی برای تردد انواع شیوه‌های سفر به خصوص در مرکز شهر در یک محدوده زمانی فراهم می‌کند و بی توجهی به این مهم، موجب بروز پیامدهایی همچون افزایش زمان تاخیر، عملکرد نامناسب و… خواهد شد.

منعمی با بیان اینکه اهمیت ضرورت ایجاد قطار شهری بر هیچکس پوشیده نیست، تصریح کرد: در این راستا، آنچه در کنار همت بلند همه آنانی که در حوزه قطار شهری فعالیت می‌کنند میبایست، دغدغه تامین نیروی انسانی متخصص باشد و به همان میزان که برای برداشتن موانع از سر راه پیشرفت عمرانی این پروژه مهم تلاش می‌کنند، برای تامین نیروی انسانی متخصص برای بهره برداری از این ظرفیت ایجاد شده و خدمت رسانی به مردم شریف شهر کرج، که شایسته بهترین ها هستند، گام بردارند.

منعمی در بخش دیگری از سخنانش ایمنی را از مهم ترین پارامترهای شبکه حمل و نقل ریلی عنوان و یاد آور شد: میبایست با هماهنگی بین روسای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان حمل و نقل ریلی برای برگزاری مانورهای عملیاتی همکاران محترم در واحد عملیات سازمان آتش نشانی در داخل تونل‌ها برنامه ریزی لازم صورت پذیرد و این یکی دیگر از مهم‌ترین اقداماتی است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود. زیرا برگزاری اینگونه مانورها می تواند آمادگی لازم را برای نیروی عملیات آتش نشان در زمان وقوع بحران فراهم کند.

منعمی در پایان از تلاش همه مدیران و کارکنان مجموعه مدیریت شهری که برای اجرای هرچه بهتر این پروژه تمام همت خود را به کار بستند تشکر کرد و برای همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی توفیق و سربلندی نمود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =