چپردار

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج گفت: خط دوم پردازش و کمپوست نیز با همت همکاران سازمان و تحقق ردیف های بودجه آغاز شده و در حال حاضر قریب به ۵۰ درصد از زباله روزانه شهر کرج قابلیت بازیافت، پردازش و کمپوست را دارد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج؛ جواد چپردار در نطق پیش از دستور یکصد و سی و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج، به اصلی ترین مطالبات مردم در حوزه پسماند اشاره کرد و اظهارداشت:طبق تعهد معاونت خدمات شهری با مسئولیت سازمان پسماند، در صورتجلسه هیئت مدیره و ناظرین سازمان پسماند مقرر گردیده بود در موازات مدیریت کودک کار، ممنوعیت کولبری، چرخ دستی و اصلاح تفکیک از معابر، طرح مطالعه، طراحی و اجرای حداقل چهار، ایستگاه مشوق بازیافت پسماند خشک خانگی، انجام شود که اهتمام مدیریت و همکاران محترم سازمان این تعهد را محقق کرد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج افزود: در فاز اول توسعه این طرح می بایست تا پایان سال ۱۴۰۲ برای هر منطقه ساخت و جانمایی حداقل یک ایستگاه با طرح و سازه مشترک از سوی سازمان اقدام شود.

با راه اندازی خط اول کمپوست ۵۰ درصد از زباله روزانه شهر کرج قابل بازیافت شد

چپردار بیان کرد: به مردم قول داده بودیم خطوط پردازش و کمپوست را بازسازی و راه اندازی نماییم، یکی از این خطوط با ظرفیت ۳۰۰ تن زباله روزانه راه اندازی شد که مزایده واگذاری آن به پیمانکار نیز در حال انجام است.

وی یادآور شد: خط دوم پردازش و کمپوست نیز با همت همکاران سازمان و تحقق ردیف های بودجه آغاز شده و در حال حاضر قریب به ۵۰ درصد از زباله روزانه شهر کرج قابلیت بازیافت، پردازش و کمپوست را دارد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: در خصوص امحای انباشت شیرابه های حاصل از دفن زباله در یک یا دو دهه قبل که آثار آلودگی و بوی نامطبوع آن موجبات نا رضایتی مردم و آسیب محیط زیست را در پی داشت تا ۹۰ درصد خشکانیده و امحا گردیده است که در بازدید میدانی اعضای شورا، بازرسی و حراست مرکز این واقعیت مورد تایید است، با صفر نمودن انباشت سنوات قبل، مدیریت شیرابه تولیدی جاری محدود و قابل کنترل خواهد بود.

وی گفت: قرارداد خرید ماشین آلات سبک و سنگین از ردیف های بودجه در سازمان پسماند نهایی گردیده و با سیاست شورای اسلامی، اهتمام معاونت اقتصادی مرکز و اقدامات سازمان، ناوگان خودرویی این سازمان با ردیف های خرید و اورهال نمایی تقویت و تجهیز شده تا بیش از پیش در تکالیف محوله سازمانی و پشتیبانی پروژه های فوق العاده سایر سازمان ها، مناطق و حتی بحران های غیر مترقبه شهر و استان خدمت رسانی نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =