چپردار

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه مدیریت سوله های بحران جدی گرفته شود گفت: عزم شورای شهر دوره ششم بر تکمیل سوله های چند منظوره بحران است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، جواد چپردار در بازدید از ساخت سوله چند منظوره مدیریت بحران منطقه 3 به کارکرد این سوله های چند منظوره که به منظور مدیریت بحران در مناطق شهرداری پیش بینی شده است اشاره کرد و اظهارداشت: تعدادی از سوله های بحران در مناطق تکمیل شده و آماده بهره برداری است و برخی از آنها درصدی از پیشرفت را داشته اند که اراده شورا در دوره ششم تکمیل و بهره برداری لازم از این سوله هاست.

چپردار افزود: مجموعه سوله های چند منظوره بحران صرفا برای اسکان شهروندان در شرایط بحرانی نیست؛ ما در سوله های بحران در واقع دپوی تجهیزات لازمی را داریم که در حوادث یا اتفاقات پیش بینی نشده برای تامین نیازهای مردم تهیه شده اند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج افزود: سوله های بحران در ایام بیماری منحوس کرونا در اختیار مجموعه درمانی قرار گرفت و در حوزه واکسیناسیون توانستیم از این سوله ها و مجموعه ساختمان های ورزشی و فرهنگی که در اختیار شهرداری بود بهره برده و  در کنار دستگاه های متولی همکاری داشته باشیم.

چپردار به ساخت و تکمیل 10 سوله چند منظوره بحران در مناطق مختلف شهر اشاره کرد و افزود: سوله مدافعان حرم و سوله شهید فخری زاده در منطقه 2 هم اکنون تمکیل شده اند. سوله مدافعان حرم در اختیار سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج و سوله شهید فخری زاده در اختیار سازمان بهزیستی قرار دارد.

وی  با بیان اینکه در منطقه 3 سوله بحرانی در آق تپه بلوار ولیعصر خیابان چهارم غربی پیش بینی شده است، اضافه کرد: بیش از 10 سال است که ساخت آن شروع شده ولی هم اکنون با 60 درصد پیشرفت فیزیکی تکمیل نشده است. با همت شورای اسلامی شهر و تلاش شهرداری تا پایان سال این سوله تکمیل خواهد شد و در اختیار مدیریت بحران و مدیریت شهری قرار می گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: در منطقه 5 حصارک پایین بلوار شهید ایرانی سوله چند منظوره دیگری با وجود 25 درصد پیشرفت دو سال است رها شده که باید هر چه سریعتر در خصوص کاربری و تکمیل سوله تصمیمات لازم گرفته شود.

چپردار خاطر نشان کرد: در منطقه 6 شهرداری کرج، سوله خاتم الانبیا(ع) بالای بلوار خوارزمی تکمیل شده و سازمان فرهنگی در حال بهره برداری از آن است. همچنین در منطقه 6 باغستان غربی کوثر شمالی هم یک سوله چندمنظوره برای بحران احداث شده که 53 درصد پیشرفت ساختمانی داشته‌ و مدیریت شهری و مدیریت بحران در شهرداری باید در ارتباط با کاربری یا تکمیل این سوله تصمیم نهایی را اتخاذ کنند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج افزود: در منطقه 7 سوله شهید لطفی را داریم که از لحاظ ساختمانی تکمیل است؛ اداره بحران پایگاه عملیاتی و پشتیبانی را در آنجا مستقر کرده است و این سوله به عنوان مرکز اداره بحران در کلانشهر کرج استفاه می شود همچنین در منطقه 7 باغستان بلوار بیهقی جنب پارک گل نرگس سوله چند منظوره بحران احداث شده که 52 درصد پیشرفت داشته است و تکمیل ساختمان و تعیین کاربری و تجهیز سوله  باید در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد.

وی افزود: در منطقه 10 سوله بحران شهید خمیس آبادی در خلج آباد بلوار مدرس واقع شده و از  آمادگی لازم برای بهره برداری در حوزه بحران برخوردار است. در منطقه 10 کلاک بالا، سوله ای بابت مدیریت بحران با 42 درصد پیشرفت داریم که  تکمیل و تجهیز این سوله هم نیازمند تعیین تکلیف در مدیریت شهری است.

چپردار خاطرنشان کرد: با جلسه ای که با رئیس اداره مطالعات بحران و پدافند غیرعامل برگزار شد تاکید کردیم که تکلیف سوله های بحران منطقه 3 با 51 درصد پیشرفت، سوله بحران منطقه 5 با 43 درصد پیشرفت، سوله بحران منطقه 6 با 47 درصد پیشرفت، سوله بحران منطقه 7 با 47 درصد پیشرفت و سوله بحران منطقه 10 با 47 درصد از پیشرفت که در گزارش مناطق به شرح آن پرداخته شده در دستور کار مدیریتی قرار داده شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج افزود: در مناطقی که سوله های چند منظوره بحران پیش بینی نشده است و نیاز مدیریت شهری است، باید جانمایی و پیش بینی ساخت و تجهیز و تکمیل سوله های بحران صورت بگیرد. همچنین لازم است سوله های نیمه کاره تکمیل شود.

چپردار تاکید کرد: از همه مهمتر بهره برداری و کاربری سوله ها و ساختمان هایی که مدیریت شهری از ردیف های بودجه عمرانی و بیت المال مردم در حال ساخت دارد و یا تکمیل کرده است باید در حوزه تکالیف و برابر قانون در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد و از واگذاری بی رویه این اماکن و ساختمان ها که نیاز مردم این شهر و جزو املاک و ساختمان های مجموعه مدیریت شهری است پرهیز کند.
 

این مسئول یادآور شد: متاسفانه در سالهای گذشته بسیاری از امکانات، املاک و ساختمان های شهرداری در اختیار دستگاه ها، نهادها، اشخاص حقیقی و حقوقی قرارداده شده و با وجود اینکه سال ها از این واگذاری می گذرد امکان مدیریت یا بهره برداری این اماکن برای مدیریت شهری میسر نیست. لذا اهتمام شورای اسلامی شهر کرج در دوره ششم بر این اساس است که در وهله نخست نیاز به کاربری همه ساختمان هایی که در مجموعه شهرداری ساخته می شود مورد مطالعه قرار گیرد. یعنی اگر جایی نیاز نداریم یا توانایی استفاده از اماکنی که ساخته شده است را داریم اجازه نمی دهیم مدیریت شهری ساختمان جدیدی را شروع کند.

وی اظهار کرد: امیدواریم که در شهر کرج و کشور هیچ اتفاق غیرمترقبه ای حادث نشود ولیکن اگر در شرایط بحرانی این شهر نیاز به اماکن، تجهیزات و حضور مجموعه مدیریت شهری وجود داشته باشد شهرداری و شورا آمادگی کامل را برای مساعدت به مردم در کنار تمام دستگاه های متولی دارد. چنان که در سالهای گذشته در ارتباط با سیل جاده چالوس مجموعه مدیریت شهری کرج، سازمان های شهرداری و مدیریت بحران در کنار دستگاه های متولی به خدمت رسانی به مردم مشغول بودند و در مواردی که نیاز به همکاری شهرداری در این حوزه ها باشد از آمادگی کامل  برخورداریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =