مهدی فیروزبخت

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج از برگزاری جلسه و تصویب سند توسعه و بازآفرینی محله سهرابیه به عنوان هفتمین سند توسعه محله در یکی از محلات کم برخوردار و هدف شهر کرج، در سی و چهارمین جلسه ستاد باز آفرینی استان البرز در سالن جلسات شهدای دولت واقع در استانداری البرز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، مهدی فیروزبخت با بیان اینکه سند توسعه محلات یکی از مهمترین اسناد در راستای شناسایی معضلات و چالشهای موجود در محلات و ارائه راهکارهای برون‌رفت از این مشکلات با همراهی همه نهادهای متولی و مشارکت خود شهروندان است، عنوان کرد که اسناد توسعه محله می تواند موجبات ارائه الگوهایی به منظور تخصیص اعتبارات بودجه محله‌محور مبتنی بر بُعد عینی و ذهنی را ایجاد نماید. این اسناد پس از استقرار دفاتر خدمات توسعه (تسهیل گری) در این محلات تهیه و تدوین شده و به منظور اجرا و ابلاغ به همه ذینفعان، نیازمند بررسی و تصویب ستاد باز آفرینی شهرستان و استان است.

وی افزود فرآیند تهیه این اسناد از طریق حوزه معاونت بهسازی و نوسازی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج و مشاورین ذیصلاح با طی ۶ مرحله شامل ورود و شناخت به محله، اعتمادسازی و بسترسازی، شناسایی افراد معتمد و آگاهی‌رسانی لازم، تحلیل شاخص‌ها، به کارگیری ظرفیتهای محله و ارتقاء آن و برنامه‌ریزی و طراحی پروژه‌های مورد نیاز در محله صورت گرفته است که خروجی آن در قالب سند توسعه محله به عنوان سند بالادستی و مصوب با هدف بهبود کیفیت کالبدی، اجتماعی و زیست‌محیطی محله مورد نظر ارائه شده است.

این مسئول تصریح کرد که بر همین اساس در آخرین جلسه ستاد باز آفرینی استان البرز در ماه گذشته، سند توسعه محله سهرابیه با وسعت ۷۰ هکتار، که پیش از این در کارگروه‌های اداره کل راه و شهرسازی مورد تأیید قرار گرفته بود، مطرح و به تصویب رسید.

فیروزبخت همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار دفاتر تسهیلگری در تهیه اسناد مذکور اظهار امیدواری کرد که با تصویب سند توسعه محله سهرابیه و برنامه‌ریزی به منظور اجرای آن توسط نهادها و دستگاه‌های متولی شاهد بهبود کیفیت زندگی در محله مذکور باشیم.

تصویب هفتمین سند توسعه و بازآفرینی در ستاد بازآفرینی استان البرز

تصویب هفتمین سند توسعه و بازآفرینی در ستاد بازآفرینی استان البرز

تصویب هفتمین سند توسعه و بازآفرینی در ستاد بازآفرینی استان البرز

منتشر شده در تاریخ ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =