مشهد مقدس

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج از ثبت نام بیش از ۱۴۰۰ نفر برای پیاده روی سراسری مشهد مقدس با نام قافله عشق و ایثار خبر داد.

امیر اشتری در گفت و گو با پایگاه خبری کرج امروز گفت: ثبت نام علاقمندان برای شرکت در این پیاده روی از روز هجدهم اردیبهشت ماه آغاز شده و حداکثر تا فردا ادامه خواهد داشت.

اشتری افزود: مشهد مقدس هر ساله و بویژه در روزهای دهه کرامت میزبان خیل عظیمی از شیفتگانی است که برای زیارت و ادای احترام به امام رئوف در حرم مطهر ایشان حضور پیدا می کنند. از این رو برگزاری آیین پیاده روی تا حرم این امام در سال های اخیر با استقبال گسترده ای روبرو شده است.

وی با بیان اینکه در این ایام عاشقان از شهرهای مختلف به مشهد مقدس می رسند، اضافه کرد: در استان البرز نیز به همت ستاد پیاده روی حرم مطهر رضوی و با همکاری بخش ها و دستگاه های مختلف شهری و استانی از جمله سپاه و شهرداری کرج از علاقمندان ثبت نام به عمل می آید تا در این طرح ملی حضور پیدا کنند.

این مسئول، درباره جزییات این مراسم اظهار کرد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته مقرر است در روز ۲۶ اردیبهشت ماه حرکت از کرج با اتوبوس و قطار آغاز شود. سپس شرکت کنندگان در مقصد نیشابور متوقف و تا صبح در این شهر اسکان داده می شوند.

به گفته اشتری، پس از آن پیاده روی به سمت مشهد مقدس به مدت سه روز آغاز شده و پس از رسیدن کاروان به مقصد به مدت دو روز در این شهر ساکن می شوند.

این مسئول حوزه فرهنگی شهر کرج اضافه کرد: کاروان ها در روز ۳۱ اردیبهشت ماه به شهرهایشان باز می گردند.

وی از جمله امکانات در نظر گرفته شده برای کاروان ها را برپایی موکب های مردمی به منظور توزیع آب و غذا عنوان کرد و ادامه داد: همچنین نیسان های یخچال دار نسبت به توزیع اقلام خوراکی و میوه بین شرکت کنندگان اقدام می کنند.

علاقمندان به حضور در این راهپیمایی می توانند حداکثر تا فردا دوشنبه اطلاعات خود را به شماره ۰۹۱۹۵۰۹۲۴۰۱ پیامک کنند.

منتشر شده در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =