• ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۱
  • کد خبر: 86530
هوشمندسازی

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: هوشمندسازی نظارت بر ساخت وسازهای حریم شهر نقش به سزایی در کاهش تخلفات احتمالی دارد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، عباس سعیدی کیا در جلسه هوشمندسازی نظارت بر ساخت و سازهای حریم شهر اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مورد تاکید معاونت شهرسازی و معماری بحث نظارت هوشمند بر ساخت وسازهایی است که در حریم شهرانجام می‌شود.


وی ادامه داد: در این خصوص از سال‌های گذشته پروژه مشترکی با سازمان فاوا اجرایی شده که به امکان سنجی استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و تجهیزات به روز برای نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده حریم شهر کرج مربوط می‌شود.  


این مسئول اضافه کرد: این پروژه در دو مرحله اجرایی شده که در مرحله اول مشاوری بکارگرفته شد تا امکان سنجی بهره گیری از این سیستم را برای شناسایی تخلفات و ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم شهر کرج را بررسی کند.


وی اضافه کرد: مطالعه‌ای که دانشگاه خواجه نصیر برای چگونگی اجرای این پروژه انجام داد در نهایت به سناریوی نهایی برای استفاده از تصاویر ماهواره ای برای پایش وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم مناطق ۲،۳،۹ و ۴ که به صورت پایلوت انتخاب شده‌اند، منجر شد.


این مسئول تاکید کرد: تصاویر دریافتی از طریق ماهواره‌ها از طریق مشاور و مسئولین حریم شهری مناطق مذکور بررسی و در خروجی آنها مغایرت‌هایی با وضع موجود مشاهده شد.


سعیدی کیا تصریح کرد: برای صحت سنجی دقیق تر تصاویر دریافتی، مسئولان حریم شهری مناطق پایلوت بازدیدهایی را از حریم حوزه خود انجام دادند و در نهایت مشکلات و نواقص سیستم را شناسایی و مورد بررسی قرار دادند.


معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: برای رفع ایراداتی که در سیستم هوشمند نظارت بر حریم شهری احصاء شده، بنا است با مشاور جلسه‌ای برگزار شود تا مشکلاتی که دقت و صحت خروجی‌ها را تحت تاثیرقرار داده رفع شود.


وی اضافه کرد: با رفع این نواقص در نظرداریم هوشمندسازی نظارت بر ساخت و سازهایی که در حریم شهر صوت می‌گیرد در تمام مناطق دهگانه اجرایی شود.


وی ابراز کرد: استفاده از این سیستم در کنار نظارت و بازدیدهای روزانه کارشناسان حریم مناطق می‌تواند نقش به سزایی در پیشگیری از تخلفات احتمالی داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =