احمد خیری - کراپ‌شده

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج با اشاره به اینکه مشکلی در تأمین مرغ نیست، از پیش‌بینی تمهیدات لازم برای ماه رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، احمد خیری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای استقبال از ماه مبارک رمضان، گفت: با توجه به وجود ۲۰ جایگاه موقت عرضه میوه و محصولات کشاورزی با نرخ مصوب تنظیم بازار در سطح شهر، هفت جایگاه پرتردد تا اول ماه مبارک رمضان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: هرساله با هماهنگی ستاد تنظیم بازار تمهیدات لازم برای ماه رمضان در بازارها پیش‌بینی می‌شود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد؛ بهره‌برداران کالاهای موردنیاز ماه رمضان را  تهیه‌کرده‌اند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج با اشاره به قیمت مرغ دولتی با رقم ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان، گفت: علی غم اینکه استان البرز واردکننده مرغ است و تنها ۲۵ درصد از نیاز استان در البرز تولید می‌شود؛ با پیگیری‌های انجام‌شده در جهاد کشاورزی و شبکه توزیع سازمان صمت، مشکلی برای تأمین مرغ موردنیاز استان وجود ندارد و با توجه به توزیع مرغ دولتی در اصناف و بازار روز میادین، مشکلی برای توزیع مرغ وجود ندارد و صف به حداقل ممکن رسیده و اگر صفی هم باشد به دلیل هم‌زمانی مراجعه شهروندان و  لزوم رعایت فاصله اجتماعی است.

خیری وجود صف‌های مرغ در روزهای گذشته را به دلیل کافی نبودن تعداد مراکز عرضه متناسب با نیاز شهروندان ذکر کرد و افزود: اکنون با افزایش مراکز عرضه و اصلاح قیمت، عرضه و تقاضا تنظیم‌شده و در سطح بازار و میادین شهرداری مرغ گرم با قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان وجود دارد.

وی بابیان اینکه با توجه به توزیع گسترده مرغ در تمام مراکز عرضه و اصناف، در ماه مبارک رمضان با صف مرغ مواجه نخواهیم بود، اضافه کرد: هم‌اکنون اصناف نیز به‌عنوان شبکه توزیع مرغ گرم با قیمت ۲۴ هزار و۵۰۰ تومان اقدام می‌کنند و فروش بالاتر از  قیمت مصوب در واحدهای صنفی نیز توسط نهادهای نظارتی اصناف برخورد می‌شود.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج با تأکید بر اینکه نرخ دوم مرغ نباید در سطح بازار باشد و این سوءاستفاده از مردم است، گفت: درگذشته قیمت مرغ دو نرخی بود، اما  با توجه به اینکه مرغ به میزان موردنیاز استان تهیه‌شده و به‌وفور در پایانه پردیسان وجود دارد و با لحاظ سود موردنظر اصناف بین آن‌ها توزیع می‌شود، نباید نرخ دومی وجود داشته باشد و باید نرخ مرغ در همه مرغ فروشی‌ها با قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود.

خیری در خصوص  قیمت میوه و تره‌بار گفت: در برخی اقلام، قیمت نسبت به ایام پایانی سال کاهش داشته است. قیمت پرتقال ۱۱ هزار و ۲۰۰ و برای سیب ۸ هزار و ۸۰۰ تومان است و اقلام با همان قیمت‌های مصوبِ قبل از عید عرضه می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =