شستشوی درختان - کراپ‌شده

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از آغاز طرح آبشویی و سمپاشی درختان این کلان‌شهر خبر داد.

پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری کرج امروز از آغاز طرح سمپاشی و آبشویی درختان حاشیه معابر و بلوارهای مناطق ۱۰ گانه شهر کرج خبر داد و گفت: به منظور افزایش طول عمر درختان  و جلوگیری از پیری و خزان زودرس اقدامات کنترلی آفات همچون پایش روزانه درختان و درختچه ها در سطح  شهر با همکاری کارشناسان گروه گیاهپزشکی و واحد حفظ و نگهداری فضای سبز امور مناطق در حال انجام است.

وی با توضیح اینکه  تجمع گرد و خاک در سطح برگ‌ها و تاج درختان باعث تغییر رنگ آنها و مانع شادابی درخت می شود، گفت: عملیات آبشویی درختان با اولویت سوزنی برگان انجام می شود و در این طرح با زدودن گرد و غبار از شاخ و برگ درختان می توان عملکرد زیست محیطی آنها را ارتقا داد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج توضیح داد: در این طرح اقداماتی نظیر آزادسازی طوقه، آبشویی درختان با استفاده از سموم گیاهی (پالیزین)، حذف سرشاخه های خشک، مبارزه با آفات بیماری، کاشت و واکاری و تیمار درختان خطرساز صورت می پذیرد.

بضاعتی پور توضیح داد: با افزایش دما و کاهش رطوبت نسبی در روزهای اخیر، شرایط برای فعالیت و تکثیر انواع شته محدود شده ولی در جهت کاهش سوسک برگخوار نارون و طغیان جمعیت این آفت سمپاشی درختان نارون نیز در دستور کار قرار دارند.

وی با بیان اینکه بررسی وضعیت سلامت درختان در طول سال و به صورت فصلی  انجام می‌شود، افزود: سیاست کلی سازمان برای کنترل آفات و بیماری های گیاهی کاهش مصرف سموم شیمیایی و یا استفاده از ترکیبات بیولوژیک و کم خطر تا حد امکان است و اقدامات برای فصل تابستان بر این اساس برنامه ریزی شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =