جواد چپردار

رییس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه بخشی از ساخت و سازها به خاطر نداشتن ایمنی امروز به دغدغه مدیریت شهری کرج تبدیل شده است، گفت: تلاش‌ها بر تشکیل کمیته‌های مختلف برای استحکام بخشی و ساماندهی این بناها معطوف شده است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، جواد چپردار در حاشیه همایش کارشناسان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز اظهار داشت: امروز از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز به خاطر دغدغه استحکام ساختمان‌ها قدردانی می‌کنیم و درصدد هستیم تا با همکاری این سازمان و سایر تشکل‌های اجرایی راهکارهای اساسی برای استحکام بخشی به ساخت و سازها اتخاذ شود.

رییس شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: در زمان حاضر مدیریت شهری کرج دارای متخصصان خبره و با تجربه در بخش‌های مختلف از جمله ساختمان است که این مهم مورد توجه شورای ششم قرار گرفته و از این ظرفیت‌ها در مجموعه مدیریت شهری برای ساماندهی ساخت وسازها استفاده خواهد شد.

چپردار بیان کرد: حوادث اخیر کشور در زمینه بناهای غیر مقاوم سبب شد تا این مقوله در نگاه نخست مدیریت شهری کرج قرار گیرد؛ امروز موضوع  استحکام بناها در سه وجه بررسی می‌شود؛ اول اینکه ساختمان‌هایی هستند که در دوره‌های گذشته ساخته شده‌اند و رعایت استانداردها و قوانین در ساخت آنها انجام نشده است که می‌بایست در این حوزه اطلاعات و آمار لازم تهیه شود.

وی اظهار داشت :قسمت دیگر ساختمان‌های در حال احداث هستند و  مجوز ساختمانی از مدیریت شهری گرفته‌اند که می‌بایست دقت کرد و با  همراهی سازمان نظام مهندسی ساختمان در ساخت و ساز استانداردها و مقررات را اعمال کنیم؛ دیگر اینکه در آینده اگر قرار است در مدیریت شهری در حوزه ساختمان فعالیت صورت گیرد باید این مقررات و الزامات رعایت شود.

رییس شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: امروز  برای کاهش دغدغه‌ها در این بخش ما در شورای شهر کرج آماده هستیم تا همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز و سازندگان کمیته‌های مشترکی شکل بگیرد تا حوزه مدیریت شهری و حوزه نظارت در شوراها و سازمان نظارت بر ساختمان و سازندگان در کنار هم باشیم و پیشنهاداتی که در این حوزه است دریافت کنیم؛ آنجا که نیاز است در حوزه نظارتی و در حوزه تعیین قانون در شوراها و مدیریت شهری اقدام کنیم.

چپردار بیان داشت: در کمیسیون‌های عمران و شهرسازی  شهر کرج نشست‌هایی متعددی برای ساماندهی ساخت و سازها برگزار شد؛ آنچه که به صلاح این شهر است بر اساس واقعیت‌ها و مقررات موجود تصمیم گیری خواهد شد.

وی تاکید کرد: ساختمان سازی بر اساس مقررات تک نقشه یا دو نقشه‌ای هرچه که باشد، این مغایرت فنی ریشه در تهیه، تکمیل و تثبیت نهایی طرح تفصیلی دارد ولیکن وضعیت جاری به تکالیف دقیق نظارتی در شورای شهر، مدیریت شهری و به ویژه سازمان نظارت بر ساختمان می‌افزاید و نقش بازرسی یا نظارت دقیق در ساخت و ساز را بیش از پیش روشن می‌سازد  و نیز اصلاح طرح تفصیلی موجود باید مورد بررسی و واکاوی تخصصی در کمیته‌های مشترک قرار گیرد تا با استحکام بخشی ساختمان از دغدغه‌ها در این بخش کاسته شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =