غفاری

سرپرست شهرداری کرج با تاکید براینکه طرح تفصیلی شهر کرج هرچه سریعتر به نتیجه برسد، افزود: باید تمامی ضوابط مربوط به پهنه گسلی در تهیه طرح تفصیلی لحاظ شود تا شهروندان متقاضی دریافت پروانه ساختمانی با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش پایگاه کرج امروز؛ منوچهر غفاری در حاشیه جلسه ای که به منظور بررسی دستورالعمل های ساخت و ساز در پهنه گسلی شهر کرج با حضور کارشناسان ذیصلاح و مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان البرز و همچنین علی بیت اللهی رئیس بخش زلزله شناسی مهندسی و خطر پذیری مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: تصمیمات راه گشایی در خصوص کاهش حریم گسل های شهر کرج و نحوه تعیین تعداد طبقات مجاز قابل ساخت در پهنه گسل در این جلسه کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم اجرایی اتخاذ شد.

غفاری عنوان کرد: شهرداری کرج در خصوص تعیین پارامترهای گسل‌های واقع در محدوده شهر کرج و همچنین اجرایی نمودن دستورالعمل های ساخت و ساز در پهنه گسلی از طریق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اقدام کرده است.

وی با اشاره به اهتمام مدیریت شهری کرج در خصوص اجرای دستورالعمل های ساخت و ساز در پهنه های گسل بیان کرد: نظام‌مند ساختن ساخت و ساز در پهنه گسل های شهر کرج و همزمان با ارتقای تاب آوری شهر در برابر زلزله احتمالی از موضوعاتی است که مورد توجه شهرداری کرج قرار دارد.

منوچهر غفاری در ادامه صحبت های خود گفت: با توجه به تصمیمات متخذه مقرر شده طی روز های آتی، حریم پهنه هریک از گسل ها ی شهر کرج به همراه مشخصات تعیین شده، میزان خطر هریک از گسل ها جهت بکارگیری در فرآیند صدور پروانه برای املاک واقع در گسل در پهنه‌ی گسل‌ها از طریق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به شهر داری کرج ابلاغ می‌شود.

سرپرست شهرداری کرج خاطر نشان کرد: بر این اساس به منظور جلوگیری از مشکلات آتی احتمالی برای متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی، تمامی ضوابط مربوط به ساخت و ساز در پهنه گسل در تهیه طرح تفصیلی شهر کرج لحاظ خواهد شد.

شایان ذکر است براساس تصمیمات این نشست، حریم گسل شهر کرج بر اساس موقعیت قطعات و میزان خطر پذیری، طبقه بندی می‌شود تا ضمن رعایت نکات ایمنی و کنترل کیفیت و مقاومت سازه در زمان احداث بنا، امکان افزایش تعداد طبقات همزمان با کاهش هزینه تمام شده فراهم شود و در حقیقت این گامی بسیار بزرگ در راستای رفع دغدغه شهروندان و کاهش مصرف مصالح ساختمانی  است.

ضوابط مربوط به ساخت وساز در پهنه گسلی لحاظ می‌شود

ضوابط مربوط به ساخت وساز در پهنه گسلی لحاظ می‌شود

ضوابط مربوط به ساخت وساز در پهنه گسلی لحاظ می‌شود

ضوابط مربوط به ساخت وساز در پهنه گسلی لحاظ می‌شود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =