5

مدیر منطقه ۵ شهرداری کرج از آغاز عملیات اجرایی مناسب‌سازی و ایمن‌سازی معابر به‌منظور سهولت در تردد معلولین و سالمندان در سطح منطقه خبر داد.

حشمت‌الله عزیزی در گفت‌وگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ با تأکید بر فراهم آوردن زمینه‌های مساعد به‌منظور ارتقاء خدمات‌رسانی به شهروندان به‌ویژه معلولین و سالمندان ساکن در این منطقه عنوان کرد: رسیدن به وضعیت مطلوب خدمات‌رسانی از اولویت‌های کاری شهرداری منطقهاست که در حال اجراست.

عزیزی بابیان اینکه هدف از اجرای عملیات مناسب‌سازی معابر تسهیل دسترسی اقشار مختلف مردم به‌ویژه کودکان، سالمندان و معلولان به شبکه معابر درون‌شهری است، گفت: در همین راستا این منطقه اقدام به اجرای بهسازی معابر در سطح منطقه کرده است.

وی بابیان اینکه از ویژگی‌های یک شهر خوب رسیدگی به نیازهای تمامی شهروندان است، بیان کرد: همشهریان معلول، جانباز و سالمندان بخش مهمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و باید به‌منظور ایجاد فرصت‌های برابر برای زندگی بهتر برای همه شهروندان تلاش بیشتری انجام شود.

مدیر منطقه ۵ شهرداری کرج یادآور شد: اصل مناسب‌سازی شهر یکی از خواسته‌های مهم جامعه و به خصوص افراد دارای معلولیت است زیرا عدم مناسب‌سازی این معابر، افراد را در دسترسی به معابر موردنیاز با مشکل مواجه می‌کند.

وی از آغاز عملیات مناسب‌سازی پیاده‌رو در بلوار هوشیار، خیابان جهانی و امام‌زاده محمد(ع) همچنین بلوار حدادی و الغدیر و چهاراه گلزار بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان خبر داد و افزود: کلیه معابر سطح منطقه بازنگری و پس از بررسی‌های کارشناسی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

عزیزی اصلاح جداول معابر و بلوارها و پیاده‌روسازی را از دیگر اقداماتی برشمرد که برای تسهیل دررفت و آمد جانبازان و معلولان و افراد کم‌توان حرکتی در برنامه‌ریزی‌های عمرانی منطقه قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =