امیر اشتری

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج گفت: همزمان با دهه کرامت پارک‌ها و بوستان‌های کرج میزبان برگزاری جشن‌های ویژه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی شدند.

امیر اشتری در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) را فرصتی برای تبیین اهمیت و جایگاه کرامت در جامعه دانست و گفت: باید از فضای معنوی ایجاد شده برای تمسک عملی به سیره آن بزرگواران، استفاده کنیم.


سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با تأکید بر اینکه دهه کرامت ریشه اعتقادی و فرهنگی در میان مردم دارد، افزود: بزرگداشت دهه کرامت و نهادینه کردن فرهنگ رضوی وظیفه عمومی است و همه ما باید در این مسیر تلاش کنیم.


وی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج در این ایام گفت: سعی شده است در اجرای برنامه‌ها از ظرفیت‌های مردمی استفاده شود و ایجاد نشاط عمومی اولویت اصلی برنامه‌ها باشد.


اشتری بیان داشت: در دهه کرامت بیش از ۲۰ برنامه در کرج اجرا می‌شود که برخی از آن‌ها به‌صورت ویژه برای دختران و با محوریت تبیین نقش آنان در جامعه به‌عنوان مادران نسل آینده برگزار می‌شود.


وی افزود: جشن بزرگ مهربانو یکم خردادماه در تالار شهیدان نژادفلاح و جشن بزرگ فرشته‌ها نیز روز دوم خردادماه با حضور دختران به سن تکلیف رسیده در آستان مقدس امامزاده طاهر(ع) کرج برگزار شد.


اشتری همچنین از برگزاری جشن بزرگ بهترین دختر دنیا، سوم خردادماه در مصلی کرج خبر داد و افزود: در حاشیه این مراسم موکب‌های ترویجی، هنری و فرهنگی همراه با پذیرایی خدمت‌رسانی کردند.


او اضافه کرد علاوه بر این جشن در روز چهارشنبه جشنی ویژه دختران مجموعه مدیریت شهری کرج با عنوان «دخترا بابائین» و با حضور مسعود روشن‌پژوه مجری توانمند صداو سیما در سالن شهدای شهرداری کرج برگزار شد.


اشتری در ادامه با اشاره به اینکه علاوه بر جشن‌های ویژه دختران ۱۰ ویژه‌برنامه برای عموم به میزبانی پارک‌ها، بوستان‌ها و امامزادگان شهر کرج برگزار می‌شود، گفت: بوستان دانایی و امامزاده طاهر(ع) روز دوم خردادماه و بوستان خرمالو و پارک بسیج در روز سوم خردادماه با اجرای برنامه‌های متنوع پذیرای عموم مردم و عاشقان اهل بیت(ع) بودند.


سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با اشاره به اینکه برگزاری اجتماع امام رضایی‌ها روز شنبه، ششم خردادماه در رجایی‌شهر کرج پایان‌بخش برنامه‌هایی است که توسط این سازمان برای ترویج سیره اهل بیت(ع) و تقویت هویت دینی بین مردم به مناسبت گرامیداشت این دهه برگزار می‌شود، گفت: برخی از این برنامه‌ها با مشارکت دستگاه‌های متولی ترویج دین و فرهنگی و برخی به‌صورت اختصاصی توسط این سازمان اجرا می‌شود.


منتشر شده در تاریخ ۴ خردادماه ۱۴۰۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =