حمید رضا آژیر - کراپ‌شده

سرپرست منطقه ۶ شهرداری کرج از اسکن تمامی پرونده‌های صنفی(کسب و پیشه) در راستای بسترسازی برای فراهم آوردن شهر هوشمند و حذف گردش فیزیکی پرونده‌ها خبر داد.

محمدرضا آژیر در گفتگو با پایگاه خبری امروز؛ اظهار کرد: این منطقه بعنوان اولین منطقه در بین مناطق ده گانه شهرداری کرج در ابتدای سال گذشته فرآیند الکترونیکی کردن تمام آرشیو اسناد و مدارک حوزه اصناف و اتصال آن به پرونده‌های ملکی حوزه شهرسازی را آغاز کرد و هم اکنون پس از یک سال بیش از ۸ هزار و پانصد پرونده به صورت الکترونیکی ثبت شده است.


وی با بیان اینکه حفظ و حراست از پرونده‌های صنوف امری ضروری است عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم، وجود سامانه ایی مناسب برای ثبت و ضبط این پرونده‌ها بوده که به همین منظور منطقه ۶ به عنوان پیشگام پروژه آرشیو الکترونیکی اسناد و مدارک را آغاز کرد.

این مسئول اضافه کرد: پایه و اساس و رویکرد منطقه وصول درآمدهای پایدار می‌باشد که همین امر موجب افزایش درآمد این نهاد خدمتگزار می‌شود تا بتوانیم پروژه‌های عمرانی و فضای سبز را به بهره برداری برسانیم و در اختیار شهروندان قرار دهیم.


این مسئول هدف از اجرای این پروژه را ایجاد فایل‌های دیجیتالی برای پشتیبانی از پرونده‌های فیزیکی و حفظ اسناد و مدارک مربوط به پرونده‌ها در قبال حوادث طبیعی و غیرطبیعی و استفاده در سیستم سامان شهر با هدف حذف گردش دستی و فیزیکی پرونده‌ها دانست و افزود: از دیگر خروجی‌های تکمیل اسکن پرونده‌های اصناف و اتصال آن به اتوماسیون شهرسازی(سامان شهر) با لحاظ شدن آیتم‌هایی چون صرفه جویی زمان، کارشناسی دقیق و شفاف پرونده‌ها است.


آژیردر پایان خاطر نشان کرد: با تدابیر اندیشه شده در جلسات کمیته درآمدی مقرر شده برای اولین بار در بین مناطق شهرداری کرج این منطقه در راستای جذب درآمدهای پایدار نسبت به توزیع فیش‌های جمعی عوارض اصناف اقدام کنند.

منتشر شده در تاریخ ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =