• ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۳
  • کد خبر: 84539
خسروی

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، آیین مهر پاک در چهار مدرسه کرج به صورت پایلوت برگزار خواهد شد.

محمدرضا خسروی در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ اظهار کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی، فضای آموزشی در حوزه تفکیک زباله از مبدا و حفاظت از محیط زیست برای دانش‌آموزان تحت عنوان مهر پاک در نظر گرفته شده است.


وی افزود: آموزش تفکیک زباله مبحث مهمی است که لازم است توسط مدارس و تألیف‌کنندگان کتاب‌های درسی بیش از پیش به آن پرداخته شود، این آموزش باید به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان با یک درس کاملاً کاربردی روبرو باشند و اهمیت این مسأله به وضوح برایشان روشن شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج بیان داشت: مدارس، فرهنگسازی را به عنوان یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های اجتماعی به عهده دارند که انجام درست این مسئولیت می‌تواند آینده روشن‌تری را پیش روی ما بگذارد.

خسروی گفت: تفکیک زباله از مبدا بهترین روش تفکیک زباله و یکی از راه‌ها برای کمک به محیط زیست است. برای تفکیک زباله از مبدا باید آن‌ها را دسته‌بندی کرد و در سطل‌های مشخص انداخت.

وی تصریح کرد: در این خصوص سطل‌های تفکیک زباله تهیه شده و در سطح مدارس کرج توزیع می‌شود که‌ امیدواریم دانش‌آموزان در این امر همراهی کافی را داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در پایان یادآور شد: از جمله اقداماتی که در حوزه مدیریت پسماند در دستورکار قرار دارد، سه شنبه‌های آموزشی است که در سطح مدارس انجام خواهد شد.


منتشر شده در تاریخ ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =