حسین عطایی منطقه پنج

سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج، از اجرای طرح جهادی رفع سد معبر در سطح منطقه خبر داد و گفت: تحقق این مهم از دغدغه‌های مدیرت شهری در راستای ایجاد فضای مطلوب شهری است.

حسین عطائی در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور سهولت در رفت و آمد شهروندان و برخورد با متخلفان و صنوف مزاحم، ایجاد انضباط شهری با محوریت رعایت‌شان شهروندان، حوزه خدمات شهری منطقه ۹ با اجرای طرح شبانه عاملان سد معبر را از سطح منطقه جمع‌آوری کرده است.


وی گفت: هدف از اجرای این طرح برخورد با متخلفان و صنوف مزاحمی است که باعث اشغال پیاده‌روها و برهم زدن نظم عمومی معابر در محدوده معابر اصلی منطقه ومرکزی شهر شده بودند.


این مسئول، با تأکید براینکه طبق قانون، ایجاد هرگونه سد معبر در اماکن عمومی و استفاده از معابر برای کسب درآمد ممنوع است و مشاغل مزاحم شهری به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کنند، بیان کرد: این مشاغل با ایجاد سد معبر موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم می‌آورند.


این مسئول با اشاره به تبصره یک بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مبنی بر ممنوعیت اشغال پیاده‌روها، اظهار کرد: ایجاد هرگونه سد معبر در اماکن عمومی و استفاده از معابر برای کسب درآمد برابر قانون ممنوع است و با جدیت تمام با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود.


وی با بیان اینکه ماموران حوزه مدیریت کنترل و نظارت منطقه طی عملیات ضربتی نسبت به جمع‌آوری این سد معبرها اقدام کردند، خاطر نشان کرد: در این عملیات با واحدهای صنفی متخلف برخورد و تعدادی از ملزومات این صنوف نیز به انبار خدمات شهری این منطقه منتقل شد.


این مسئول اضافه کرد: با توجه به مطلب فوق شهرداری مکلف است به منظور آزادسازی معابر و تسهیل در رفاه حال شهروندان اقدامات ویژه‌ای را در خصوص عاملان سد معبر اعمال کند.


عطائی در پایان بیان کرد: در همین راستا و با توجه به مزاحمت متعدد وانت بارها و دست فروشان و ایجاد آلودگی صوتی و بصری برای ساکنین، نارضایتی شهروندان به متخلفانی که در جاده محمدشهر باعث برهم زدن نظم عمومی شده بودند نیز اخطار داده شده و در صورت عدم توجه به اخطار، طی مراحل قانونی نسبت به جمع‌آوری و پاکسازی سد معبر اماکن عمومی اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: ازاین پس بصورت فوریتی و قاطعانه مطابق با بازدیدهای میدانی برای جلوگیری از سد معبر و حفظ حقوق شهروندان اجرا خواهد شد.

منتشر شده در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =