حسین عطایی منطقه پنج

سرپرست منطقه ۹ شهرداری کرج از اقدامات اخیر حوزه فضای سبز این منطقه یاد کرد و گفت: این اقدامات در راستای توسعه سرانه فضای سبز در سطح شهر صورت گرفته است.

حسین عطائی در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ به افزایش سرانه فضای سبز در این منطقه طی یک ماهه گذشته اشاره کرد و گفت: تحقق این مهم نشان از اهتمام مدیریت شهری در اجرای طرح‌های مرتبط با توسعه و گسترش فضای سبز دارد.


سرپرست منطقه ۹ کرج از فضای سبز به عنوان سرمایه مهم جامعه شهری و لازمه پویایی زندگی شهرنشینی یاد کرد و گفت: فضای سبز شهری بخشی از منظر شهری است که علاوه بر تأمین بهداشت محیط شهر، نقش بسیار مهمی در ایجاد سلامتی شهروندان دارد.


عطائی در ادامه، کارکرد تفریحی، تعدیل آلودگی هوا، ارتقاء سلامت جسمی و روحی شهروندان و زیباسازی محیط را از مهم‌ترین کارکردهای فضای سبز شهری عنوان کرد و بر ضرورت برنامه‌ریزی به منظور توسعه فضای سبز شهری تأکید کرد.


این مسئول با تأکید بر رعایت معیارها و استانداردهای توسعه عرصه‌های سبز، یادآور شد: با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در گستره زندگی شهرنشینی، ایجاد فضای سبز وسیع از نیازهای ضروری شهری به شمار می‌آید که باید در برنامه‌ریزی‌های شهری مورد توجه مسئولان ارشد قرار گیرد.


وی خاطر نشان کرد: در همین راستا حوزه فضای سبز منطقه ۹ کرج طرح‌های گسترش فضای سبز را با رعایت آیتم‌های مختلفی اجرایی می‌کند که انتخاب نوع و گونه گیاهی مناسب از جمله آیتم‌های مهم اجرای این طرح‌ها است.


این مسئول، یکپارچه‌سازی درختان، جمع‌آوری شاخه‌های خشک درختان، هرس علف‌های هرز، پابیل، کند وکوب وکود دهی درختان، هرس پرچین، زیرگیری درختان، کاشت گل‌های فصلی را از جمله اقدامات انجام شده به منظور افزایش سرانه فضای سبز در منطقه دانست و گفت: در همین راستا ایجاد تشتک و آبخور مناسب درختان معابر نیزاجرایی شد.


قطع و جمع‌آوری درختان خشک سطح منطقه، مرمت ست‌های تندرستی پارک‌ها، کاشت گل‌های فصلی بلوار شهدای دانش‌آموز وکاشت درختچه‌های لچکی حاشیه اتوبان همچنین هرس درختان و کند وکوب وکود دهی درختان از دیگر اقداماتی بود که عطایی به آن اشاره کرد.

منتشر شده در تاریخ ۴ آذر ماه ۱۴۰۲


 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =