بازدید از حلقه دره

مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: با توجه به چالش‌های موجود در مرکز دفن حلقه دره مقرر شد ضمن اجرای طرح جامع مدیریت پسماند، موانع در سطح ملی بررسی و حمایت و راه حل ارائه شود.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز؛ مهدی خادم ثامنی در بازدید از مرکز دفن زباله حلقه دره، اظهار داشت: چالش‌های موجود در مرکز دفن حلقه دره احصا و مقرر شد در مسیر رفع این چالش‌ها اقدام شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی کارگروه ویژه کشوری مدیریت حلقه دره و بررسی مسائل به صورت ملی، افزود: این مجموعه برای بحران زدایی مرکز استانی دفن حلقه‌دره و پیش برد اهداف محیط زیستی حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد.

مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست کشور بیان داشت: تأکید داریم که طرح جامع مدیریت پسماند به عنوان نقشه راه شهر در حوزه پسماند به صورت دقیق اجرا شود.

خادم ثامنی در بخش دیگری با بیان اینکه  اجرای این طرح زمینه کاهش تولید، افزایش بازیافت و تبدیل مواد را در پی خواهد داشت، تأکید کرد: در این راستا با کاهش تدریجی و حذف نهایی دفن پسماندها همراه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: برای تحقق مفهوم تفکیک زباله از مبدا، تمام روش‌های موجود را اجرا خواهیم کرد و پسماندهایی که قابلیت بازیافت ندارد به کود تبدیل خواهد شد.

شایان ذکر است؛ مرکز دفن زباله حلقه دره با مساحتی بالغ بر ۱۵۳ هکتار در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی پیام قرار دارد و این منطقه سال‌ها است به عنوان مرکز دفن زباله‌های شهرستان کرج و شهرهای اطراف شناخته می‌شود که روزانه بیش از هزار و ۲۰۰ تن زباله را در خود جای می‌دهد.

این مرکز، بار زباله ۳ میلیون جمعیت استان البرز را به دوش می‌کشد و با توجه به رشد مهاجرت‌پذیری البرز، تولید زباله، دفن و دپوی آن نیز در حلقه دره رو به افزایش است.

کارگروه کشوری مدیریت حلقه دره راه‌اندازی می‌شود

کارگروه کشوری مدیریت حلقه دره راه‌اندازی می‌شودمنتشر شده در تاریخ ۲۶ خردادماه ۱۴۰۳

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =