منطقه ۹

سرپرست شهرداری کرج گفت: مشکل ترافیک در برخی معابر پرتردد شهر تنها با ایجاد تقاطع غیر همسطح حل نمی‌شود و گاهی با برخی اصلاحات جزئی می‌توان علاوه بر مدیریت هزینه‌ها به روانسازی ترافیک کمک کرد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، منوچهر غفاری در بازدید از منطقه ۹ شهرداری کرج با اشاره به اینکه در بعضی مناطق شهرداری کرج امکان صدور پروانه جدید وجود ندارد، اظهار داشت: در بسیاری از شهرهای دیگر هم این موضوع وجود دارد بنابراین ضروری است توسعه شهری به شکل‌های دیگر اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: باید شهر به مرور خودش را بازسازی کند چرا که امکان توسعه در سطح وجود ندارد و این می طلبد توسعه در مدلی دیگر مثل بلندمرتبه سازی دنبال شود.

سرپرست شهرداری کرج خاطرنشان کرد: متاسفانه عمر مفید بسیاری از ساختمان‌ها در حال تمام شدن است، با ساختِ ساختمان‌های جدید و متمرکز موافقم اما باید به موضوع شهرداری الکترونیک و شهر هوشمند توجه کرده و بسترهای آن از همین امروز آماده شود. در ساختمان‌هایی که در آینده ساخته می شود باید به این موضوع توجه شود. ضمن آنکه به دو موضوع تمرکز زدایی و چابک سازی هم باید نگاه ویژه ای داشت.

وی گفت: ساختمان فعلی منطقه ۹ فضای زیادی دارد. در منطقه ۶ هم که بودم صحبت از کمبود جا بود اما امروز یک طبقه آن در حال آزادسازی است چراکه فضاهای کوچک و بزرگی که لزومی به استفاده نداشت، شناسایی شد.

غفاری یادآور شد: منطقه ۹ پتانسیل بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد و می تواند علاوه بر خود منطقه، بخشی از مشکلات شهرداری کرج را هم مرتفع کند. موضوع مهم توجه به ظرفیت‌های منطقه، شناسایی آنها و سرمایه گذاری به هنگام است.

وی با بیان اینکه جهان چیت یکی از فضاهای خوب منطقه ۹ به شمار می رود که می شود در آن سینما ساخت و کار انتقال سینما هجرت به این فضا را انجام داد، گفت: تبدیل جهان چیت به فضایی فرهنگی با توجه به سابقه تاریخی ای که دارد اقدام خوبی است.

غفاری افزود: موضوع مهم دیگر درباره منطقه ۹ لزوم اجرای برخی اصلاح هندسی ها در برخی تقاطع ها است، منطقه در جایی قرار گرفته که رفت و آمد به سختی در آن صورت می گیرد، ضمن آنکه دارای آشفتگی است و در برخی نقاط پیاده راه مناسبی هم ندارد.

سرپرست شهرداری کرج گفت: در خصوص مدیریت ترافیک در منطقه ۹ هم اعتقاد دارم حتما نباید با احداث تقاطع‌های غیرهمسطح این مشکل را حل کرد. برخی اوقات با یک اصلاح جزئی می توانیم علاوه بر مدیریت هزینه‌ها به روانسازی ترافیک کمک کنیم. ضروری است لیست اصلاح هندسی‌ها تهیه و موارد به فوریت بررسی شود.

شهرداری الکترونیک، بستری برای مدیریت کارآمد شهری

شهرداری الکترونیک، بستری برای مدیریت کارآمد شهری

شهرداری الکترونیک، بستری برای مدیریت کارآمد شهری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =