مجتبی میرزایی

مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری در مورد فعالیت‌ها و عملکردهای این صندوق در زمینه سرمایه‌گذاری توضیح داد و گفت: پروژه‌های سرمایه‌گذاری مختلفی در دست بررسی و مطالعه داریم که در نهایت پروژه تجاری درمانی تحت مالکیت صندوق ذخیره کارکنان شهرداری کرج واقع در منطقه حصارک بر خیابان بهشتی جنب پمپ بنزین سادات به بهره بردای رسیده است.

مجتبی میرزایی در گفت وگو با پایگاه خبری کرج امروز اظهار کرد: پروژه تجاری درمانی تحت مالکیت صندوق ذخیره کارکنان شهرداری کرج واقع در منطقه حصارک، خیابان بهشتی جنب پمپ بنزین سادات به بهره بردای رسیده و از اسفند ۱۴۰۱ به اجاره داده شده و درآمد آن به صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تعلق خواهد گرفت.

میرزایی مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط بازار با نظر هیأت مدیره و هیأت امنا برای بهره‌برداری بهینه از این مرکز تصمیم بر این گرفته شد که فعلا در گام اول برای این مرکز درمانی _ تجاری به صورت اجاره قرارداد منعقد شود که در آینده با ایجاد پاخور مناسب و افزایش ارزش افزوده واحدهای تجاری با فروش آن‌ها به قیمت بالاتر سود قابل توجهی نصیب همکاران شود.

مدیر عامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری کرج افزود: در صورت عدم امکان فروش به قیمت مد نظر هیأت مدیره و هیأت امناء تا پایان سال جاری بر اساس ارزیابی توسط کارشناسان رسمی دادگستری در سال آینده نسبت به محاسبه سود این پروژه و کارسازی در حساب‌های کلیه اعضاء و پرداخت و تسویه حساب با بازنشستگان اقدام خواهد شد و ۱۰۰ درصد مالکیت واحدها نیز به نام صندوق ذخیره کارکنان هست.

لازم به ذکر است که مساحت مرکز تجاری و درمانی شهرداری کرج ۸۲۳ مترمربع است که با هفت هزار و ۲۰۰ مترمربع زیربنا سه طبقه تجاری، دو طبقه درمانی و سه طبقه پارکینگ را شامل می‌شود. زمین پروژه در سال ۱۳۹۳ خریداری شده که پس از تهیه نقشه‌های اجرایی و اخذ پروانه ساختمانی با انتخاب پیمانکار طبق ضوابط و مقررات؛ اجرای عملیات پروژه سال ۹۴ و در دو فاز به سرانجام رسید.

میرزایی در ادامه با اشاره به پروژه مسکونی مهرشهر که در دست اقدام صندوق ذخیره کارکنان شهرداری کرج است، گفت: این پروژه در خیابان صدم شرقی مهرشهر به مساحت یک هزار و ۹۵۰ متر مربع در سال ۱۳۹۸ با دستور نقشه و پروانه ساختمانی به مبلغ حدود  ۱۸ میلیارد تومان خریداری شد که به دلیل عدم توان مالی وکسری موجودی صندوق طی لایحه‌ای از شورای اسلامی شهر مبلغ ۷ میلیارد تومان از شهرداری به صورت قرض دریافت و نسبت به خرید ملک اقدام شد. با توجه به عدم موجودی صندوق، زمین مذکور به صورت مشارکتی با بخش خصوصی احداث شد و در حال اتمام عملیات ساختمانی و اخذ پایانکار و ۵۰درصد مالکیت واحدهای مسکونی به نام صندوق ذخیره کارکنان شهرداری است.

وی افزود: زیربنای کل این پروژه ۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع  است که حدود سه هزار و ۲۰۰ متر مربع بنای مفید مسکونی در ۱۲ واحد می‌باشد و ۵۰ درصد مالکیت آن مشارکت کننده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره در مورد دیگر پروژه‌های سرمایه‌گذاری که در هیأت امنا صندوق مورد بررسی قرار گرفته، گفت: ایجاد رستوران‌های سیار با شرکت پایالیو، احداث کارخانه آسفالت با مشارکت سازمان عمران و نوسازی و یا بخش خصوصی یا مستقل توسط صندوق، احداث کارخانه سنگ فروش و تهیه مصالح ساختمانی، احداث بازار روزهای شهرداری با مشارکت سازمان میادین میوه و تره بار، مشارکت در احداث محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان البرز، بررسی خرید زمین باغی، مسکونی و تجاری با صرف زمان و بازدید میدانی و اخذ نظرات کارشناسان مرتبط متناسب با توان مالی صندوق و در نظر گرفتن کلیه جوانب مالی – اقتصادی و حقوقی اقدام شده که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که این پروژه‌ها به صرف و صلاح صندوق ذخیره همکاران ما نیست و در نتیجه آنان را فعلا کنار گذاشته‌ایم.

میرزایی در پایان به اهمیت بهره‌گیری از ایده‌ها، تجربیات و تفکرات سازنده مدیران، کارشناسان و تمام همکاران شهرداری اشاره و بیان کرد: صندوق ذخیره کارکنان شهرداری کرج، آمادگی دارد ایده‌های مربوطه را در بسترهای موجود و سرمایه‌گذاری‌های مؤسسه به کار گیرد. در پایان به صورت صریح و شفاف خدمت همکاران عزیز عرض می‌کنم اعضای هیأت مدیره، هیأت امناء و مجمع عمومی که از مدیران و کارشناسان مورد اعتماد و متخصص شهرداری هستند نهایت نظارت، برنامه‌ریزی و رعایت صرفه وصلاح همکاران را بدون کوچکترین منافع برای خود در نظر داشته‌اند و کلیه امور صندوق به صورت کاملاً شفاف و قانونمند تا کنون اجراء شده که بنده آماده پاسخگویی حضوری به هرگونه سؤال و پرسش عزیزان در صندوق ذخیره در طبقه ۶ شهرداری کرج هستم.

منتشر شده در تاریخ ۲۲ اسفند ماه ۱۴۰۱

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =