وزیرکشور

با حضور معاون اجرایی رییس جمهور، استاندار البرز، اعضای شورای شهر و شهردار کرج آخرین وضعیت پروژه کنارگذر شمالی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، در این بازدید که صبح امروز انجام گرفت آخرین وضعیت پروژه تشریح و نیازها برای سرعت بخشی و تکمیل آن، به اطلاع معاون اجرایی رییس جمهور رسید.

معاون اجرایی رییس جمهور در حاشیه این بازدید اظهار کرد: امیدواریم با حمایت دولت گِره‌های پروژه کنارگذر شمالی باز شود.

محسن منصوری یادآور شد: خوشبختانه در یکی دو سال گذشته پروژه کنارگذر شمالی رشد خوبی داشته و قطعا دولت نیز با حضور خود برای بهره برداری از آن تلاش خواهد کرد.  

وی خاطرنشان کرد: مردم در ترافیک‌ها اذیت می‌شوند و این پروژه از این حیث مهم است و باید به آن توجه شود.

معاون اجرایی رییس جمهور خاطرنشان کرد: در اسرع وقت مقدمات ماده ۲۳ را انجام خواهیم داد چراکه این ماده پیش شرطِ لازم برای کمک‌ دولت به پروژه کنارگذر شمالی است.

این مسئول گفت: موضوع دیگری که نیاز است، امضای قرارداد مشارکت در این پروژه توسط دولت است که امیدوارم خارج از نوبت این اتفاق رقم بخورد.

معاون اجرایی رییس جمهور یادآور شد: در آینده نزدیک یک هزار و ۲۰۰ میلیارد اوراق به پروژه کنارگذر شمالی تزریق خواهد شد که این موضوع را به شخصه تضمین خواهم کرد.

منصوری ادامه داد: بانک شهر هم می‌تواند کمک حالِ کنارگذر شمالی باشد که این موضوع از طریق دولت پیگیری می‌شود. در موضوع آزادسازی املاک و دیگر موضوعات هم کمک حال خواهیم بود.

استاندار البرز نیز در این نشست گفت: کنارگذر شمالی یک پروژه ملی است و بهره برداری آن می تواند رضایت مندی قابل ملاحظه‌ای حتی در سطح کشور به وجود بیاورد.

مجتبی عبدالهی عنوان کرد: شهرداری متعهدانه دارد تلاش می‌کند این پروژه را به بهره برداری برساند.

وی خاطرنشان کرد: دنبال این هستیم این پروژه به صورت مشارکتی از سوی شهرداری و دولت به سرانجام برسد چرا که در این مسیر نیازمند حمایت‌های دولت هستیم.

استاندار البرز تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در هفته دولتِ سال آینده کنارگذر شمالی به بهره برداری برسد. به این منظور نیازمندیم یک هزار میلیارد تومان به صورت نقد از سوی دولت به پروژه تزریق شود و یک هزار میلیارد تومان از سوی شورا و شهرداری و مابقی به صورت تملک اطراف پروژه، انجام شود.

عبدالهی گفت: اگر این اتفاق رخ بدهد بخشی از پروژه کنارگذر شمالی در هفته دولت امسال و مابقی پروژه به صورت کامل در هفته دولتِ سال آینده به بهره برداری می‌رسد.  

رییس شورای شهر کرج در این جلسه با اشاره به تلاش مجموعه شورا و شهرداری برای تکمیل پروژه و نیاز به نگاه ملی برای بهره برداری از آن، اظهار کرد: در یک سال گذشته در حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تملکات و پیشبرد پروژه کنار گذر شمالی هزینه شده است.

علی قاسمپور ادامه داد: قطعا با تدبیر دولت و همکاری‌هایی که طبق توافق باید انجام بگیرد (۵۰ درصد سهم دولت) شاهد رشد بیشتری در این پروژه خواهیم بود.

شهردار کرج در این نشست عنوان کرد: بیش از دو سال پروژه کنارگذر شمالی به دلیل نبود منابع مالی متوقف بوده اما امروز به عنوان یکی از طرح‌های اولویت‌دار از سوی شورا و شهرداری مطرح و در حال انجام است.  

مهرداد کیانی با بیان اینکه اراده شورا و شهرداری تکمیل کنارگذر شمالی است اما منابع مالی محدود است، افزود: امروز نوبت دولت است که پای کار باشد و این پروژه ملی را به سرانجام برساند.

شهردار کرج خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون هیچ کمکی از سوی دولت متوجه کنارگذر شمالی نبوده که امیدوارم با حمایتِ دولت سرعت پیشرفت پروژه بالاتر رفته و شاهد  بهره‌برداری از آن باشیم.

کیانی یادآور شد: کمک دولت تنها به تزریق منابع مالی باز نمی‌گردد و آزادسازی زمین‌های اطراف پروژه هم می‌تواند اتفاق بسیار خوبی باشد.

در این جلسه عنوان شد این پروژه برای تکمیل نیازمند بیش از ۶ هزار میلیارد تومان تامین منابع است.

منتشر شده در تاریخ۹ خرداد ماه ۱۴۰۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =