آموزش آتش نشان داوطلب

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از برگزاری دوره آموزشی آتش نشان داوطلب زیر نظر استادان و مربیان این سازمان خبر داد.

محمد یساولی در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ با اشاره به اعلام فراخوان و ثبت نام داوطلبان برای آموزش در زمینه آتش نشانی اظهار کرد: دوره آموزش مقدماتی آتش‌نشان در فرهنگسرای کوثر برگزار شد.

وی افزود: این دوره‌های آموزشی با اهداف ترویج سطح ایمنی، آشنایی با انواع آتش‌سوزی و روش‌های اطفای حریق برای شهروندان به صورت مستمر برگزار می‌شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: دوره مقدماتی آتش نشان داوطلب نیز با اهداف فوق با حضور تعدادی از شهروندان به صورت نیمه‌وقت با سر فصل‌های تئوری حریق خاموش‌کننده‌های دستی، نردبان‌های دستی، آبرسانی، کار با پمپ‌های آتش‌نشانی، دستگاه تنفسی و ست‌های امداد و نجات هیدرولیک سنگین و نیمه سنگین زیر نظر استادان و مربیان حوزه آموزش و تربیت بدنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج به مدت ۳۶ ساعت با تعداد ۲۶ نفر در ۸ روز با اهدای گواهی نامه معتبر برگزار شد.

یساولی بیان داشت: با همت و تلاش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، تاکنون آموزش‌های متعدد و مستمر دوره‌های آموزش مقدماتی، عمومی، نیمه‌تخصصی، تخصصی و حرفه‌ای برای شهروندان به عنوان آتش‌نشان داوطلب برگزار شده است.

این مسئول اضافه کرد: در صورت نیاز و هنگام بحران می‌توان از آتش نشانان داوطلب در موضوع ایمنی و آتش‌نشانی کمک گرفت؛ شهروندان با آموزش و ارتقای سطح فرهنگ و ایمنی، در صورت بروز هرگونه حادثه یا آتش‌سوزی با داشتن اطلاعات لازم در لحظات اولیه آتش‌سوزی اقدامات اولیه مؤثری را خواهند داشت و از بروز خسارات بیشتر نیز جلوگیری می‌شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اشاره کرد: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام این دوره می‌توانند همه روزه به اداره آموزش و تربیت بدنی این سازمان مراجعه کنند و یا با شماره ۳۲۸۰۴۴۴۳ تماس بگیرند.

آتش نشانان داوطلب با اقدامات اولیه مؤثر در حادثه آشنا شدند

آتش نشانان داوطلب با اقدامات اولیه مؤثر در حادثه آشنا شدند

آتش نشانان داوطلب با اقدامات اولیه مؤثر در حادثه آشنا شدند

آتش نشانان داوطلب با اقدامات اولیه مؤثر در حادثه آشنا شدند

منتشر شده در تاریخ ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =