1

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از تجهیز کارگاه خط ویژه اتوبوس تندرو در کرج و شروع عملیات عمرانی این پروژه خبر داد و گفت: این اقدامات در حالی انجام می‌گیرد که پروژه مسیر ویژه اتوبوس تندرو در این کلانشهر سال‌ها مغفول مانده بود.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز؛ فرزین فرشاد در هشتمین جلسه شورای ترافیک شهر کرج که با حضور نمایندگان پلیس راهور، مدیران و کارشناسان مجموعه مدیریت شهری برگزار شد به اقدامات صورت گرفته در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه زحمات ویژه‌ای برای افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی صورت گرفته به طوری که در حال حاضر حدود ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی برای جابجایی مسافران درون شهری خریداری شده است.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج بهره‌مندی از ظرفیت اتوبوس‌های برقی را تاثیرگذار در راستای اجرایی شدن شهر هوشمند عنوان کرد و گفت: اتوبوس‌های برقی مذکور در شهر کرج به عنوان اولین کلانشهر کشور تردد خواهد کرد.


وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ دستگاه اتوبوس دیگر (علاوه بر اتوبوس‌های برقی یاد شده) خریداری شده که طی ماه‌های آتی به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده خواهد شد، گفت: با استفاده از ظرفیت اتوبوس‌های تازه خریداری شده تحول خوبی را در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی شاهد خواهیم بود.


فرشاد با اشاره به بندهای دستور جلسه هشتمین جلسه شورای ترافیک شهر کرج، تغییر جهت حرکتی خیابان استانداری حد فاصل خیابان بقایی تا بلوار ماهان را از موارد حائز اهمیت مطرح کرد و گفت: این طرح باید ضمن بازدید دقیق میدانی از معابر منتهی به خیابان استانداری و با توجه به بازخوردهای اجتماعی مورد بررسی دقیق کارشناسی قرار گیرد.


گفتنی است، ساماندهی ترافیکی بلوار باهنر حد فاصل میدان باهنر تا پل یاس(تقاطعات بلوار باهنر با خیابان مدرس و ۲۲ بهمن) همچنین اصلاح هندسی تقاطع بلوار شهید ایزدیار (بهارستان) با خیابان غزل از دیگر موارد مطرح شده در این نشست است.

منتشر شده در تاریخ ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۲
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =