• ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  • کد خبر: 73490
2

متاسفانه برای اغلب ما نه تنها این دنیا فانی نیست؛ بلکه دائمی است و احساس می کنیم مالکیت آن با ماست و قرار است به عنوان بهترین مخلوق! سال های سال در آن حضور داشته باشیم و نیازهای ریز و درشت مان را سامان دهیم ...

پایگاه خبری کرج امروز، مصطفی فراغت این بخشی از پیام تسلیت شهردار کرج در پی ضایعه درگذشت محمدرضا زین العابدینی؛ معاون خدمات شهری شهرداری کرج است؛ "بی شک از دست دادن این مدیر لایق غیرقابل جبران و جای خالی او برای همیشه در مجموعه مدیریت شهری احساس خواهد شد؛ اما این راهی است که همه مان آن را طی خواهیم کرد." 

اما به نظرم به این قسمت از پیام تسلیت باید بیشتر توجه داشت؛ "این راهی است که همه مان آن را طی خواهیم کرد." 

متاسفانه برای اغلب ما نه تنها این دنیا فانی نیست؛ بلکه دائمی است و احساس می کنیم مالکیت آن با ماست و قرار است به عنوان بهترین مخلوق! سال های سال در آن حضور داشته باشیم و نیازهای ریز و درشت مان را سامان دهیم

اما اینطور نیست؛ مرگ از آنچه که فکر می کنیم به ما نزدیک تر است؛ و در این بین تنها چیزی که از ما به یادگار باقی می ماند کارهایی است که کرده ایم و دست هایی است که گرفته ایم؛ چه کسی فکر می کرد صبح روز چهارشنبه را با شنیدن خبر درگذشت محمدرضا زین العابدینی در راهروهای شهرداری مرکز آغاز کند و به به قدری از این خبر شوکه شده باشد که به دنبال دهانی باشد که از آن این جمله خارج شود؛ "بابا شایعه است."

اما شایعه نبود و هر بار که می پرسید به واقعیت نزدیک تر می شد؛ به واقعیتی که محمدرضا زین العابدینی؛ از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از مدیران خوشنام و باسابقه مجموعه مدیریت شهری که شهردار به عنوان دوست و همکار در وصف او از سه کلمه "مردمی"، "دلسوز" و "کاردان" استفاده کرد، از این دنیا به قصد دنیای باقی رهسپار شد تا با این سفر مثل مساعد و مساعدها به ما بفهماند، به این دنیا نباید دل بست و باید کوشید نام نیک از خود برجای گذاشت.

دیروز که با محمدرضا زین العابدینی معاون شهردار کرج در باشگاه میلاد گفت و گو کردم تصور نمی کرد امروز دیگر او را نداشته باشیم، و معلوم نیست کدام از ما که امروز را احساس کردیم؛ فردا و فرداها را ببینیم.

کاش کمی مهربان تر؛ کمی دست گیرتر و کمی باگذشت تر بودیم. قطعا این دنیا برای آدم های خوب باقی و برای آن هایی که تلاش می کنند به هر روش و دلیلی نام نیک شان را مخدوش کنند؛ فانی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =