• ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
  • کد خبر: 84479
طرح پایش فضای سبز - کراپ‌شده

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از آغاز عملیات پایش منطقه‌ای فضای سبز مناطق ۱۰گانه در راستای دفع آفات، پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل عوامل خسارت‌زا در فضای سبز و بوستان‌های شهر کرج با هدف افزایش کیفیت عرصه‌ها برای استفاده شهروندان خبر داد.

علیرضا عاقلی در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ با اشاره به اینکه فضای سبز کرج مهم‌ترین دارایی محیط‌زیستی شهر است، اظهار کرد: عملیات پایش منطقه‌ای فضای سبز مناطق ۱۰گانه در راستای دفع آفات، واکاری، به زراعی، پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل عوامل خسارت‌زا، رفع نواقص عمرانی و تأسیسات در فضای سبز و بوستان‌های شهر کرج اجرایی می‌شود.


وی افزود: این طرح از منطقه ۱۰ آغاز شده و در این طرح پیمانکاران مناطق، مکلف به رفع مشکلات فضای سبز در یک دوره زمانی کوتاه مدت شده‌اند و این روند با نظارت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج به صورت دوره‌ای، تا رسیدن به شرایط‌ ایده‌آل ادامه خواهد داشت.


رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به اینکه عملکرد پیمانکاران هر منطقه ارزشیابی می‌شود، بیان داشت: برای پیمانکاران متخلف در نگهداشت و ارائه خدمات به شهروندان، جریمه‌های مالی اعمال خواهد شد.


وی بهبود وضعیت کیفی فضاهای سبز شهری را جزء اولویت‌دارترین برنامه‌های کاری سازمان متبوع خود عنوان کرد و گفت: پیامدهای توسعه شهری و پیچیدگی‌های معضلات زیست محیطی، موجودیت فضای سبز و گسترش آن را برای همیشه اجتناب ناپذیر کرده است.


عاقلی عنوان کرد: با تلاش نیروهای حوزه فضای سبز، عملیات جمع‌آوری گل‌های تابستانی از ۱۰روز گذشته در معابر و میادین آغاز شده و انواع گل‌های فصلی پاییزی شامل گل کلم زینتی، داوودی و کرئوپسیس در محدوده میادین، بولوارها و بوستان‌ها زینت‌بخش شهر می‌شوند.


رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان اینکه فضای سبز کرج مهم‌ترین دارایی محیط‌زیستی این باغشهر است، تصریح کرد: در آستانه تغییر فصل عملیات باغبانی و برنامه منظم آبیاری به منظور جلوگیری از تنش زیستی، استحکام، حفظ قوت درختان با محلول پاشی، تغذیه درختان و کوددهی با رعایت اصول فنی انجام می‌شود.

اجرای طرح پایش منطقه‌ای فضای سبز کرج

اجرای طرح پایش منطقه‌ای فضای سبز کرج

اجرای طرح پایش منطقه‌ای فضای سبز کرج

اجرای طرح پایش منطقه‌ای فضای سبز کرج

اجرای طرح پایش منطقه‌ای فضای سبز کرج

اجرای طرح پایش منطقه‌ای فضای سبز کرج

اجرای طرح پایش منطقه‌ای فضای سبز کرج

اجرای طرح پایش منطقه‌ای فضای سبز کرجمنتشر شده در تاریخ ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =