درخت کاری بیجی - کراپ‌شده

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: در جنگل کاری بیجی تا به امروز با هدف اکوسیستم پایدار و ارتقاء سطح پوشش سبز و کاهش آلودگی هوا بیش از ۲۱ هزار اصله نهال کاشته شده است.

علیرضا عاقلی در گفتگو با پایگاه خبری کرج امروز؛ با اشاره به اجرای عملیات کاشت درخت در قطعات ۷ و ۸ پروژه جنگل‌کاری بیجی، اظهار کرد: از ابتدای امسال ۳ هزار و ۲۰۰ اصله نهال در این پروژه غرس شده است.


وی با بیان اینکه کمربند سبز دارای کارکردهای چندجانبه است، افزود: در جنگل کاری بیجی تا به امروز با هدف اکوسیستم پایدار و ارتقاء سطح پوشش سبز و کاهش آلودگی هوا، بیش از ۲۱ هزار اصله نهال کاشته شده است.


رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با تأکید بر این نکته که در پنج سال گذشته شاهد سرعت گرفتن درخت کاری در اراضی پیرامونی شهر کرج بوده‌ایم، گفت: با در نظر گرفتن شرایط اکولوژیکی شهر کرج ۹ گونه جنگلی درختی و درختچه‌ای بومی و سازگار از جمله سرو نقره‌ای، داغداغان، کاج تهران، ارغوان، سرو زربین و شیراز، ارژن، بادامک، سنجد کشت شده است.


عاقلی بیان داشت: ایجاد باند سبز و اجراشدن طرح توسعه کمربند سبز کرج در اراضی پیرامونی شهر به خصوص در ضلع جنوب و جنوب غرب کرج اراضی فرودگاه پیام، اراضی چایخانه و رادیو بعثت از جمله اقداماتی است که در سال‌های اخیراز سوی مدیریت شهری کرج برای تأمین هوای پاک و کاهش آلودگی هوا انجام‌شده است.

۲۱‌ هزار اصله نهال در پروژه جنگل‌کاری بیجی کاشته شده است

۲۱‌ هزار اصله نهال در پروژه جنگل‌کاری بیجی کاشته شده است

۲۱‌ هزار اصله نهال در پروژه جنگل‌کاری بیجی کاشته شده است

۲۱‌ هزار اصله نهال در پروژه جنگل‌کاری بیجی کاشته شده استمنتشر شده در تاریخ ۹ خردادماه ۱۴۰۳

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =