کاربردی

هم زمان با سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اولین رویداد شتاب نوآوری در مدیریت شهری در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری کرج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، اولین رویداد شتاب نوآوری در مدیریت شهری صبح دیروز (۱۰ دی ماه) در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری کرج برگزار شد و پژوهشگران و دانشگاهیان سطح ‌کشور به صورت مجازی و آنلاین در این رویداد حضور داشتند.

 در ابتدای مراسم علی اصغر میروکیلی رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری کرج و مدیر رویدادهای شتاب این مرکز ضمن خوش آمد گویی به مدعوین، اساتید و دانشجویان  و ابراز خرسندی از برگزاری چنین رویدادهای علمی با توجه به وضعیت فعلی کشور در خصوص شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: برای برگزاری مجازی (وبینار) این رویداد علمی، در مرحله اول با انتشار فراخوانی اطلاع رسانی لازم به دانشجویان و پژوهشگران عرصه مدیریت شهری صورت گرفت.

وی ادامه داد: در مرحله بعد، از این علاقه مندان دعوت شد تا با حضور در این رویداد ایده های خلاقانه خود را ثبت و با کمک اساتید هدایتگر (منتور)  ایده ها را از لحاظ علمی تقویت و با تهیه بوم کسب و کار حایز شرایط  شرکت در این رویداد شوند.

این مسئول توضیح داد: در مرحله آخر هم تلاش شد با داوری و انتخاب ایده های برتر و معرفی آنها جهت تجاری سازی در حوزه مدیریت، گامی در راستای رشد و توسعه و بالندگی شهر کرج برداشته شود.

وی افزود: همه حوزه‌های شهری که برای آن‌ها در شهرداری حوزه معاونت تعریف شده می‌توانند از خدماتی که توسط شرکت‌ها و استارت آپ‌ها ارائه می‌دهند در جهت تعامل و رسیدن به شهر هوشمند بهره ببرند.

وی صرفه جویی در زمان، کاهش هزینه‌ها، سهولت در انجام کار، ارائه خدمات بدون مراجعه مستقیم و بومی سازی تکنولوژی با اتکا با توان داخلی را از اهداف اینگونه رویدادها دانست.

این مسئول خاطر نشان کرد: شهرداری کرج وظیفه و رسالت خود می‌داند که در این حوزه چنین رویدادهایی را برگزار و با حضور فعال در عرصه تجاری سازی ایده‌ها قدمی در راستای خودکفایی کشور در تمام عرصه‌های علم و فناوری بردارد.

شایان ذکر است، مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری کرج علاوه بر این رویداد دو رویداد شتاب دیگر با عنوان های نوآوری در مدیریت پسماند و HSE را در سال  جاری برنامه ریزی نموده که دومین رویداد (نوآوری در مدیریت پسماند) در هفته آتی ۱۷دی ماه برگزار خواهد شد.

گفتنی است در این رویداد  محمد نبیونی رییس بنیاد نخبگان استان البرز و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و شورای اسلامی شهر کرج، سارا دشتگرد عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و  شورای اسلامی شهر کرج و دیگر مسئولین حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =