خدمات شهری

انباشت زباله در طول روز و افزایش معضل زباله گردی از موضوعاتی است که معاونت خدمات شهری شهرداری کرج را نسبت به جمع آوری سبدهای زباله مقابل ساختمان ها، مجاب کرده است.

علی اصغر همتی در گفت و گو با پایگاه خبری کرج امروز، با اعلام خبر اجرای طرح جمع آوری این سبدها، اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح مذکور، از شهروندان درخواست می کنیم نسبت به بیرون گذاشتن زباله های خود رأس ساعت ۹ شب اقدام کرده و از قرار دادن آنها در معابر غیر از این ساعت، خودداری کنند.

وی، از جمله عوارض قرار دادن بی موقع زباله ها در سبدهای زباله را پاره شدن کیسه ها توسط افراد و برخی حیوانات شهری، جاری شدن شیرابه و انتشار بوی نامطبوع، افزایش جمعیت حشرات موذی و معضلات بهداشتی، همچنین عدم امکان نظافت صحیح و کامل سبدها و محیط اطراف آن توسط پاکبان های شهرداری عنوان کرد.

به گفته این مسئول، شهرداری کرج پس از حذف سبدها، مسئولیت جانمایی و استقرار مخازن اضطراری مکانیزه در نقاط مختلف معابر اصلی را به عهده دارد.

همتی درباره سرنوشت سبدهای زباله نیز خاطرنشان کرد: سبدها پس از جمع آوری، ضدعفونی شده و به مالکان ساختمان ها تحویل داده خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج، با اذعان بر اینکه همکاری شهروندان با خدمتگزاران خود در شهرداری کرج به حفظ محیط زیست شهری کمک می کند، تاکید کرد: با قرار دادن زباله ها سر ساعت مقرر، علاوه بر رعایت انضباط شهری، محیطی پاکیزه تر، زیباتر و عاری از زباله خواهیم داشت. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =