آموزش آتش نشانی مرکز توانبخشی مادر

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، از برگزاری آموزش آتش نشان داوطلب ویژه پرسنل مراکز توانبخشی مادر در شهر کرج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز؛ محمد یساولی، با اشاره به درخواست مرکز توانبخشی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج و ثبت نام داوطلبان برای آموزش در زمینه آتش نشانی اظهار داشت: دوره آموزش مقدماتی آتش‌نشان در مهرشهر و مشکین دشت کرج ویژه پرسنل مراکز توانبخشی مادر برگزار شد.

وی افزود: این دوره‌های آموزشی با هدف ترویج سطح ایمنی، آشنایی با انواع آتش‌سوزی و روش‌های اطفای حریق برای شهروندان به صورت مستمر برگزار می‌شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: دوره مقدماتی آتش نشان داوطلب نیز به صورت نیمه‌وقت با سر فصل‌های تئوری حریق خاموش‌کننده‌های دستی، نردبان‌های دستی، آبرسانی، کار با پمپ‌های آتش‌نشانی، دستگاه تنفسی و ست‌های امداد و نجات هیدرولیک سنگین و نیمه سنگین زیر نظر استادان و مربیان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج به مدت ۳۶ ساعت با تعداد ۵۰ نفر در ۱۳ روز با اهدای گواهی نامه معتبر برگزار شد.

یساولی بیان کرد: با همت و تلاش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، تاکنون آموزش‌های متعدد و مستمر برای دوره‌های آموزش مقدماتی، عمومی، نیمه‌تخصصی، تخصصی و حرفه‌ای شهروندان به عنوان آتش‌نشان داوطلب برگزار شده است.

وی اضافه کرد: در صورت نیاز و هنگام بحران می‌توان از آتش نشانان داوطلب در موضوع ایمنی و آتش‌نشانی کمک گرفت؛ شهروندان با آموزش و ارتقای سطح فرهنگ و ایمنی، در صورت بروز هرگونه حادثه یا آتش‌سوزی با داشتن اطلاعات لازم در لحظات اولیه آتش‌سوزی اقدامات اولیه مؤثری را خواهند داشت و از بروز خسارات بیشتر نیز جلوگیری می‌شود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام این دوره می‌توانند همه روزه به اداره آموزش و تربیت بدنی این سازمان مراجعه کنند و یا با شماره ۳۲۸۰۴۴۴۳ تماس بگیرند.

دوره آموزشی آتش‌نشانان داوطلب مراکز توانبخشی مادر کرج

دوره آموزشی آتش‌نشانان داوطلب مراکز توانبخشی مادر کرج

دوره آموزشی آتش‌نشانان داوطلب مراکز توانبخشی مادر کرج

دوره آموزشی آتش‌نشانان داوطلب مراکز توانبخشی مادر کرج


منتشر شده در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =