رحیمی

رییس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر کرج گفت: مدیریت شهری نسبت به کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر هر چه سریعتر اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، علیرضا رحیمی رییس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر کرج در خصوص ترافیک شدید هسته مرکزی شهر گفت: شهر کرج امروز به مانند سایر کلانشهرها دارای ترافیک شدید می باشد مخصوصا هسته مرکزی شهر، متراکم از مراکز تجاری، اداری و درمانی که نیاز روزمره مردم به حساب می‌آید، تردد مضاعفی را دارد لذا نوع سفر با هدف کار، خرید مایحتاج روزانه و هفتگی و گاهاَ گردشگری باعث می‌شود تعداد سفرهای به درون مرکز شهر به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج در ادامه افزود:یکی از راه‌هایی که باعث کاهش ترافیک می شود مسائلی مانند طرح تردد زوج و فرد خودرو یا طرح ترافیک بافت که فلسفه وجودی این طرح‌ها، عدم استفاده از خودروهای شخصی و کاهش آلودگی هوا و همچنین تسهیل در عبور و مرور شهروندان است.

علیرضا رحیمی مسئله تردد زوج و فرد خودرو و یا طرح ترافیک را لازمه هسته مرکزی شهر عنوان و اضافه کرد: شهرداری در این زمینه هرچه سریعتر کار را به سرانجام برساند و مصوبات بالادستی را نیز اتخاذ نماید.

نایب رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج در پایان خواستار ارائه طرح مذکور شد و گفت: شهرداری کرج در زمینه محدودیت تردد زوج و فرد خودرو و همچنین امکان زیر ساخت‌های دوربین‌ها و ثبت جرائم را هر چه سریعتر تکمیل تا بتواند حداقل در زمستان و آستانه نوروز به بهره برداری برساند تا تردد شهروندان در هسته مرکزی راحت تر و سریعتر شود در این زمینه لازم است در اسرع وقت نسبت به ارائه طرح آن به شورا اقدام نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =